Ana sayfa Gündem 17 Ekim Evde Bakım Maaşı Yatan İller

17 Ekim Evde Bakım Maaşı Yatan İller

121
0
PAYLAŞ

17 Ekim evde bakım maaşı yatan iller açıklandı. Evde bakım maaşı 81 şehirde de memur maaşı gibi aynı günde yatırılmıyor. Her şehre farklı zamanlarda ödenek gönderiliyor ve hesaplara farklı günlerde geçiyor. Bu durumdan dolayı evde bakım maaşı yatan iller her geçen gün biraz daha çoğalıyor…

17 Ekim tarihinde evde bakım maaşı yatan iller sorgulaması çok fazla yapıldı. Şuanda evde bakım maaşı yatan 45 il bulunuyor, bu iller haricinde ise geriye 36 il kalmış durumda.

Temel ihtiyaçlarını karşılama noktasında hiçbir işlev göremeyen “ağır engeli” bulunan bireylerin bakıcılarına devlet tarafından sağlanan evde bakım maaşı ödeneği her ay düzenli bir şekilde hesaplara geçiyor.

Aylık olarak ilk Tokat yıllardır evde bakım maaşları yatan şehir oluyor. Tokat’ın ardından gelen şehirler ise her ay sık sık değişiyor. Evde bakım maaşı hususu bulunduğunuz ilde görevli olan kurum tarafından da uzatılabiliyor. Ama 1 ay içerisinde kesin suretle yatırılıyor.

Evde Bakım Maaşı Yatan Şehirler

Şuanda evde bakım maaşı yatan şehirler hemen alt bölümde yer alan görsellerde olduğu gibidir. Evde bakım maaşı yatan şehirler arasında Türkiye’nin en büyük şehirleri olan İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da yer alıyor. Bu şehirlerde yaşayanlar maaşlarını aldılar. Geriye kalan şehirlerin ise en kısa sürede alması bekleniyor.

Evde Bakım Maaşı Yatan İller (Grup 1)

Evde bakım maaşı yatan illerin 1.grubunda bulunan şehirler bu şekilde. Bu şehirlerde evde bakım maaşı birkaç gün önce yatırıldı. 2. grupta yer alan şehirlerde ise daha yeni yatırıldı diyebiliriz. Evde bakım maaşı yatan illerden 1.grup şehirleri şu şekilde:

Evde Bakım Maaşı Yatan İller (Grup 2)

Evde bakım maaşı yatan illerden 2.grup şehirleri ise bu şekilde öne çıkıyor. Engellilerin bakımı için ayrılan bütçeden ödenek alan şehirlerden 2.grup bu şekilde.

Evde Bakım Maaşı Hala Yatmadı

Evde bakım maaşı hala yatmadı diyorsanız bu durumda size sadece beklemeniz noktasında yardımcı olabiliriz. Çünkü bu ay içerisinde kesin hesaplara geçecektir. Ne zaman yatacağı hususunda bir açıklama bulunmuyor. Ancak yattıktan sonra haber veriliyor.

Evde Bakım Maaşı Ne Zaman Yatacak?

Evde bakım maaşları her ay düzenli bir şekilde yatmaktadır. Evde bakım maaşı ne zaman yatacak? Sorusuna net bir cevap veremeyiz. Çünkü şehir bazında farklılıklar gösterebiliyor. Bir ay 13’ünde yatan evde bakım maaşı, bir ay 20’sinde yatabiliyor. Bundan dolayı tek çare beklemek…

BİR CEVAP BIRAK