Ana sayfa Teknoloji 19 Ekim Evde Bakım Maaşı Yatan İller

19 Ekim Evde Bakım Maaşı Yatan İller

118
0
PAYLAŞ

19 Ekim evde bakım maaşı yatın iller açıklandı. 19 Ekim 2018 tarihinde evde bakım maaşı hangi illerde hesaplara geçti? Evde bakım parası yattı mı? 19 Ekim evde bakım parası yatan iller hangileri? Gibi sorularınızın tamamının cevabı yazımızda yer alıyor.

Ağır engeli bulunanlar için devlet tarafından verilen evde bakım maaşı desteği 19 Ekim tarihinde45 şehirde yatmış durumda. Geriye 36 şehir kalıyor. Evde bakım maaşı yatan şehirler arasında İstanbul, Antalya, İzmir, Antalya gibi büyükşehirler yer alıyor. Geriye kalan şehirlerin ise birkaç gün içerisinde tamamında evde bakım maaşları hesaba geçmesi bekleniyor.

Evde bakım parası, evde bakım maaşı, evde bakım yardımı gibi çeşitli tabirlerle anılan devlet tarafından temel ihtiyacını karşılamayan engellilerin maddi ihtiyaçlarının karşılanması ve daha iyi bakılması için verilen söz konusu destek her ay eksiksiz olarak hesaplara geçiyor.

Şehir şehir yatırılan evde bakım maaşları için yatan şehirler hemen alt bölümde yer alıyor.

19 Ekim Evde Bakım Maaşı Yatan Şehirler

19 Ekim evde bakım maaşı yatan şehirler belirli oldu. 18 Ekim evde bakım maaşı yatan il sayısı xx tane. 18 Ekim evde bakım maaşı henüz yatmamış şehirler ise xx tane. Evde bakım maaşı yatan iller her gün sitemizde güncel olarak düzenlenmektedir. 81 ilin 81’inde de evde bakım maaşları hesaplara geçince yine duyuru yapılmaktadır.

19 Ekim Evde Bakım Maaşı Yatan İller (1.Grup)

19 Ekim evde bakım maaşı yatan şehirler 1.grup bu şekilde. 1. grupta yer alan şehirler birkaç gün önce evde bakım maaşına sahip oldular. Eksiksiz olarak bu şehirde evde bakım maaşı alan herkesin hesabına maaşlar yatırıldı. Alt bölümde bulunan görselde şehirlerin tam listesi mevcut.

19 Ekim Evde Bakım Maaşı Yatan Şehirler (2.Grup)

19 Ekim evde bakım maaşı yatan şehirler 2.grup ise yine aşağıda yer aldığı gibidir. Bu grupta yine evde bakım maaşına birkaç gün önce ve yeni sahip oldu. Listenin ilk sıralarında yer alan şehirler, daha önceden alırken ilerleyen sıraları bugün evde bakım maaşlarına sahip oldular. 2.grupta toplam olarak yer alan şehir sayısı xx tane.

Evde bakım maaşı, ağır engelli olan bireylere devlet tarafından verilen bir destektir. Bakımlarının daha iyi yapılabilmesi için bakıcıların hesabına yatırılan söz konusu evde bakım maaşı, engel oranına göre belirlenmekte olup 1.800 TL’ye kadar uzamaktadır.

Evde bakım maaşı alabilmek için temel ihtiyaçların (banyo, yemek, wc) hiçbirini karşılamayacak kadar engel durumunun, yani ağır engel raporunun bulunması gerekiyor.

Evde bakım maaşı, evde bakım parası, evde bakım yardımı gibi çeşitli isimlerle bilinen evde bakım maaşı her ay düzenli olarak şehir bazında yatırılıyor. Bu kapsamda 19 Ekim evde bakım maaşı yatan şehirler de açıklandı. 3 farklı grupta yatırılan şehirlerden 19 Ekim’e kalanlar 3.grupta yer alıyor.

19 Ekim evde bakım maaşı yatan şehir sayısı xx tane. Yine 19 Ekim evde bakım maaşı yatan şehirler listesinde yer alan şehir sayısı ise xx tane. Aşağıda bulunan listede şehrinizin bulunup bulunmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer yaşadığınız il 19 Ekim evde bakım maaşı yatan şehirler listesinde yer alıyorsa, gidip direkt olarak hesabınızdan parayı çekerek engelli bireyin ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

19 Ekim Evde Bakım Maaşı Yatan Şehirler (İlk Grup)

19 Ekim evde bakım maaşı yatan şehirlerden ilk grubun maaşları 5-6 gün önce hesaplara geçirildi. Bu şehirler hariç diğer şehirler ise gün gün farklılık göstermekle birlikte ilerleyen süreçte evde bakım maaşlarına sahip oldular. İlk grupta evde bakım maaşı yatan şehirler bu şekilde.

19 Ekim Evde Bakım Maaşı Yatan Şehirler (2.Grup)

19 Ekim evde bakım maaşı yatan illerden 2.grupta bulunan şehirler ise birkaç gün önce hesaplara maaşların geçirildiği şehirler olarak ön plana çıkıyor. Evde bakım maaşı yatan şehirlerin yer aldığı 2.grup listesi ise aşağıda gördüğünüz gibidir.

19 Ekim Evde Bakım Maaşı Yatan İller (3. Grup)

3. Grup 19 Ekim evde bakım maaşı yatan şehirler listesi ise aşağıdaki gibidir. 3.grup evde bakım maaşları hususunda son grup olmaktadır. 81. şehirde de paralar hesaba geçince 3.grubunda işi tamamlanmaktadır. Engellilerin ihtiyaçlarını karşılamak için paraların hesaba geçmesini bekleyen ağır engelli bakıcıları 19 Ekim evde bakım maaşı yatan şehirleri merak ediyor. İşte 19 Ekim evde bakım maaşı yatan illerin son grubu….

BİR CEVAP BIRAK