Ana sayfa Mobil 2019’da Çıkacak Iphone’ların Ekranları Nasıl Olacak?

2019’da Çıkacak Iphone’ların Ekranları Nasıl Olacak?

94
0
PAYLAŞ

Akıllı telefon pazarında çok büyük bir rekabet var. Pazar lideri konumunda olan iPhone’un satış rakamları git gide düşerken, diğer firmalar bu kapsamda sürekli artış yakalıyor. Apple tarafından üretilen iPhone, ekranların sürekli olarak büyüdüğü ve büyük ekrana talebin attığı akıllı telefon pazarındaki ekran büyütme noktasında en yavaş ilerleyen telefon oluyor.

Apple’ın iPhone modelinin şuana kadar üretilen bu telefonları arasında en büyük ekrana sahip telefonu iPhone X’di. 5.8 inç ekrana sahip bu telefonun ardından iPhone XS’yi 6.1 inç büyüklüğünde çıkaran Apple, iPhone XS Max’ı ise 6.5 inç boyutunda tasarlayarak ekran yarışına katılım gösterdi.

Yeni iPhone’ların satış fiyatları açıklandı. Türkiye’de henüz satışa çıkarılmayan söz konusu yeni iPhone’lar daha satışa bile çıkmadan, bir sonraki telefon gündem oldu. 2019 model iPhone’ların ekran tasarımlarının nasıl olacağı yabancı kaynaklı forumlarda yankı uyandırmaya devam ediyor.

2019 iPhone Modellerinin Ekran Boyutu Aynı Kalacak

Bu yıl tanıtımı yapılan iPhone’lar, Apple’ın ara model olarak piyasaya sunduğu modeli oluyor. Gelecek yıl çıkartılacak telefonlar yeni model telefonlar olacağından dolayı köklü bir değişikliğe gidilmesi bekleniyordu.

Fakat Apple’ın hakkında söylediği tüm tahminleri doğru çıkan Ming – Chi Kuo tarafından yapılan açıklama bunun tam tersi niteliğinde. Kuo, 2019 model iPhone ekranlarında boyutun değişmeyeceğine dikkat çekti.

Kuo haricinde bazı şirketler de henüz hiçbir bilgi bulunmayan iPhone modelleriyle ilgili tahmin gerçekleştirdi. Ekran çentiğinin daha küçük bir hal alacağı iddia ediliyor. Yaklaşık olarak 11 ay sonra tanıtımı gerçekleştirilecek olan 2019 model iPhone’lar için şimdilik konuşmak için çok erken.. Bu yüzden net bir şey söylenmemektedir, tamamı tahminden ibarettir.

Henüz hiçbir bilgi paylaşılmayan 2019 model iPhone’un işlemcisinin Apple A13’den güç alacağı iddia ediliyor. 2019 model iPhone modellerinde FACE ID’nin geliştirilmesi bekleniyor. Apple hakkında yapılan iddialardan bir diğeri ise 2019 yılında 3 kameralı telefonlar çıkarıp çıkarmayacağı. Kimi şirketler ve tahminciler 3 kamera iddiasını ortaya atarken, kimileri ise bu tahmine tamamen muhalefet oluyor.

Henüz yeni iPhone modelleri ülkemizde satışa sunulmamışken, gelecek yıl çıkacak iPhone modellerine yönelik yapılan aramalar, Apple ürünlerinin büyük oranda merak edildiğinin göstergesi oluyor. 11 ay sonra tanıtımı yapılacak 2019 model iPhone’lar için gerekli tüm bilgileri süreç içerisinde sizlerle paylaşacağız.

BİR CEVAP BIRAK