Ana sayfa Otomobil 2020 Model Cadillac XT5, Muhteşem Bir Yenilikle Geliyor!

2020 Model Cadillac XT5, Muhteşem Bir Yenilikle Geliyor!

153
0
PAYLAŞ

Cadillac, 2020 model XT5 modeli için turboşarjlı 4 silindir sayısına sahip bir motor ekleyerek üretime devam edecek. Bu kapsamda araçtan en çok şikayet edilen konu olan güç eksikliğinin önüne geçilecek.

Cadillac XT5, hızlanma, kontrol, yol tutuşu açısından türünün en iyilerinden olan bir SUV aracı olsa da araçta bulunan V6 motor beklenen performanstan oldukça uzak. Yeni XT5 ise turboşarjlı ve 4 silindirli olarak gelecek. Bu kapsamda performans patlaması yaşanacak.

2.0 litrelik turboşarjlı 4 silindirli motor, 2020 model Cadillac XT5’e gelen yeniliklerden bir ilk olarak öne çıkacak. Bu yaz ayında satışa çıkarılacak olan araçta kullanılacak olan yeni motor, 237 beygirlik güç üretiyor ve 258 lb-ft’lik torkla birlikte geliyor.

3 adımlı bir şekilde hareket eden şaft, Cadillac yetkilileri tarafından gelen açıklamalara göre ihtiyaç durumunda her viteste maksimum güç elde edilmesini sağlayacak. Cadillac, sekiz vites yerine üreteceği yeni modellerde 9 vitesli otomatik şanzıman kullanarak yakıttan oldukça tasarruf edilmesini sağlayacak.

Aracın yeni modellerinden olan Luxury seçeneği baz modeli olarak öne çıkacak. Özel parlak trimi bulunan da Premium Luxury modeli de üretilecek. Her iki araçta da trimde yani iç dış plastik parçalarda meydana gelen değişiklikler, sürüş konforu açısından farklılık yaratacak.

Yeni sport model ise çok daha koyu parçalarla birlikte gelecek. 20 inçlik lastikleri bulunan söz konusu model, şok daha atletik şasi tuningiyle birlikte dikkat çekecek. 4 silindire sahip Luxury ve Premium Luxury paketlerinde gelecek. Spor ve Premium Luxury modellerde ise V-6 motoru standart olarak gelecek.

Çok daha geniş dış hatları bulunan aracın ön ızgarasında değişim meydana gelirken, içinde de renk temaları çok daha farklı hallerde olacak. Artık bu modellerin ön koltuklarında ısıtma standartı bulunacak. Yine yeni orta konsollarda ise bardak tutucuya yer verilecek.

8 inçlik bir dokunmatik multimedya sisteminin de yer alacağı XT5’te, sürücüler isterlerse ekrana dokunmak yerine kollarını hareket ettirerek de kontrol edebilecek. Tek tuşla arama yapmak, çok yüksek çözünürlüklü arka park kamerası, gelişmiş park asistanı gibi çok sayıda özellikte yine araçta bulunacak.

BİR CEVAP BIRAK