Ana sayfa Teknoloji 2026’da İlk Uçan Taksi Filosu Kurulacak!

2026’da İlk Uçan Taksi Filosu Kurulacak!

111
0
PAYLAŞ

San Francisco, California merkezli dünyaca ünlü ABD otomotiv üreticisi UBER, Silikon Vadisinde tanıtılan yeni lansmanında, uçak taksi üretimine geçilebileceğinin ilk sinyalini verdi. Hem de tüm Amerika’da filosu olan bir taksi ağından bahsediliyor. Tüm projenin detayını gerekli merciler ile paylaştığını aktaran şirket CEO’su Garreth Camp bunun tüm dünya tarafından örnek alınacağını söyledi. Projenin detayını önümüzdeki süreçte kamuoyu ile de paylaşılacağını söyleyen şirket CEO’su, tek sıkıntının ise, çevre düzenlemesi olduğunu ama bunun da mühendislerce çözülebileceğini söylüyor.

Uçan taksi fikri, trafiği önemli ölçüde rahatlatacağa benzese de bu konuda nasıl bir yol izleneceği merak konusu, ayrıca, trafik işaret ve levhaların nasıl kullanılacağı ve yol ayırımlarının nasıl ayarlanacağı ise cevaplanması gereken bazı sorular olarak karşımızda beklediğini hatırlatmak isteriz.
Uber Elevate projesi olarak bilinen bu projenin sonunda ise 2026’da San Francisco semalarında uçuşan taksileri görebileceğimizi duymak bile heyecan verici. Projenin hangi alanlara nasıl yayılacağını ise günler gösterecek. Ayrıca bunun ne kadar masrafa neden olacağı ise bir diğer konu. Milyarlarca dolara mal olacak bu filonun, araç segmentlerini de nasıl etkileyeceğini hep birlikte göreceğiz.

Uber Elevate projesi, Silikon Vadisi yönetimini de heyecanlandırmış durumda. Öyle ki, yetkili isimlerden Russel Handcook, Uçan araçlar yapmak çok basit, biz Uber firmasından, bunların çevrede nasıl bir yol izleyeceği konusunda izahat beklemekteyiz” demiştir. Bu atışmadan sonra, kimin çevre konusunda nasıl projeler getireceğini bekliyor olacağız.

BİR CEVAP BIRAK