Ana sayfa Teknoloji 28 Portlu USB Çoğaltıcı Yaptılar!

28 Portlu USB Çoğaltıcı Yaptılar!

166
0
PAYLAŞ

Kullanılan bir çok teknolojik ürünün Usb yuvalarına sahip olması, USB portlarına olan ihtiyacı daha da arttırmıştır. Bunun bilincinde olan USB üreticileri de port sayısını artırmada çareyi bulmuşlardır. Tek portlu USBler neredeyse günümüzde hiç kalmamış durumda diyebiliriz.

En az 2 portlu olarak üretimine başlanan USB’ler günümüzde 4-6-8 hatta 12 porta kadar USB çoğaltıcı imkanı sunmaktaydı. Ta ki geçtiğimiz günlerde çılgın bir haber gelene kadar. Buna göre Manhattan Products 28 portlu USB çoğaltıcı ürettiğini duyurdu. Buna göre, özellikle internet kafeler ya da bilişim sektöründe iş yapan kurumlar dışında, bir çok kamu kurum ve kuruluşu da bu USB çoğaltıcıdan faydalanabilecek. Çok yer kaplamaması da artı bir avantaj. Çünkü bu çoğaltıcılar sadece 21 santimlik yer kaplıyor ve 28 başlığı ihtiva edebiliyor.

28 Port Fazla Fantastik!
Manhattan Products USB Hub’lara ihtiyacı hemen hemen bitirecek bu uygulama sayesinde, ileride port sayısının daha da artığı çoğaltıcıları üretebileceğini söylüyor ve ekliyor, 2.0 ve 3.0 Portları ile artık hız kesintileri de önemli ölçüde önlenmiş olacağını ifade ediyor. 28 portlu Usb çoğaltıcılar bakalım ne zaman ülkemizde de görülebilecek. Ama bilinen bir gerçek var ki, bu portlar artık büyük kuruluşların vazgeçemeyeceği bir aksesuar haline gelecek. Çünkü, son zamanlarda teknolojik ürünler artmakta ve her birinin ayrı ayrı girişinin sağlanması büyük bir zaman kaybına neden olmakta, işte bu icat sayesinde artık dilenildiği kadar yuva bulundurulabilecek. Bu portlar kablo üzerinde çalışıyor ve tüm işletim sistemlerine de entegre edilebiliyor.

BİR CEVAP BIRAK