Ana sayfa Mobil 5G Dönemi Başlıyor

5G Dönemi Başlıyor

60
0
PAYLAŞ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olarak görev yapan Mehmet Cahit Turhan; son dönemde 5G altyapısı ile ilgili çalışmaların sürdüğünü açıkladı. İnsan hayatına daha yardımcı olacağı iddia edilen; 5G yakın bir zamanda kullanıma hazır hale gelecek.

Açılış Töreni Isparta’da Düzenlendi

Açılış töreni sırasında Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılım gösterdiği gözlemlendi. Toplu açılış töreni; 15 Temmuz Demoktasi ve Hükümet Meydanı olarak belirlendi. Açılış töreni sırasında 5G ile ilgili detaylar da verildi. Tören sırasında Bakan Turhan; ülkenin geleceği için özenle çalışmalara devam ettiğini ifade etti.

Turhan açıklamalarında; hizmetlerinin temelini ülkeyi geliştirme planlarına borçlu olduğunu ifade etti. Refah seviyesinin üste taşınması için de gerekli çalışmalara devam eden Bakan; yeni atılımın da 5G üzerine olduğunu ifade etti. Projelerin tamamlanması için beklenildiğini de açıklayan Bakan; artık çok daha verimli bir iletişim ve ulaşım sisteminin kullanılmaya başlaması için geri sayımın başladığını açıkladı.

4.5 G Dönemi Bitiyor

Daha önce 4.5 G için gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Bakan Turhan; yeni dönemde bu çalışmaların 5G için gerçekleştirildiğini de tören sırasında anlattı. 5 G sürecine girilmesi için gerekli alt yapı işlemlerinin tamamlanması  gerektiği bilgilerini de veren Turhan; birçok ülkeden önce 5 G sistemine geçileceğini belirtti. 140 bin kişinin şu anda bu işler ile ilgilendiğini ve hızlı bir şekilde projenin tamamlanması için çalıştığını ifade eden Bakan; açılışın yakın olduğunu da belirtti.

BİR CEVAP BIRAK