Ana sayfa Bilim 9 Bin Yıl Öncesine Ait Su Altı Şehri!

9 Bin Yıl Öncesine Ait Su Altı Şehri!

100
0
PAYLAŞ

Gün geçtikçe, gezegenimizin gizemli yönleri ardına kadar aralanmaya devam ediyor. Piramitlerin, su oyuklarının, deniz altı mağaralarının sırrı ve derinliği artık daha fazla bilgi ile araştırılıyor ve detaylar daha belirginleşiyor. Önceleri sadece Karbon 14 metodu ile detaylı bilgi alınmaya çalışılan eski yapıların ve oluşumların artık günümüz teknolojisi ile daha çabuk ve daha net açıklanması, tarihi ve jeolojik çalışmaların ileri boyutlara gelmesini sağlamış durumda. Ayrıca, bu alana ilgi duyan kalifiye ve uzman kişilerin çalışmalara katkısı, yerküremiz ile ilgili bilinmeyenleri gün yüzüne çıkarmakta ve bu da insanoğlunda ciddi bir bilinçlenmenin yanında heyecana da neden olmaktadır. İşte insanlığı etkileyecek ve heyecanlandıracak bir haber de İsveç’ten geldi. İsviçreli bilim insanları yapılan bir araştırma sonucunda , bundan tam 9000 yıl önce yapılmış bir su altı şehrini keşfetti.

Tam 9000 Yıl Öncesine Ait!
Bu keşif, Platon’un kayıp şehir efsanesi olarak bilinen ve bir çok bilim kurgu kitap ve filmlerine de konu olan “ Atlantis”’i akla getiriyor. Ama her ne kadar ortak yanı olsa da, bu yapı daha öncesine dayanıyor. Çünkü 9000 yıllık geçmişe sahip olduğu düşünülen su altı şehrinin Taş Devri’ne ait olduğu tahmin ediliyor.

İsviçre’de Lund Üniversitesi’nce Baltık Denizi’nde yapılan araştırma sonucunda, sadece 20 metre derinlikte bulunan bu antik kentin, bu kadar sağlam ve iyi korunmuş olması en çok kafa karıştıran durum. Araştırmacılar, daha derine inerek, tüm konularda araştırma yapılacağını ve en kısa zamanda sonuçların kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti.

BİR CEVAP BIRAK