Ana sayfa Bilgisayar Adobe Flash Nasıl Çalışır?

Adobe Flash Nasıl Çalışır?

430
0
PAYLAŞ
Adobe Flash İhtiyaç Duyduğunuzda Nasıl Çalışır
Adobe Flash İhtiyaç Duyduğunuzda Nasıl Çalışır

Adobe Flash Player, güvenlik açığı çok olmasıyla biliniyor ve buna rağmen her bilgisayarda bulunuyor. Adobe Flash Player, kullanıcıları tarafından düzenli olarak güncellenmeli, güncellemeler yapılmadığı takdirde bilgisayar için ciddi sorunlar oluşturuyor. Program sürekli donarak ve çökme hatası göstererek kullanıcılar için kötü sonuçlar oluşturuyor. Kullanıcılar genel olarak Adobe Flash Player eklentisini sadece gerektiği yerlerde kullanmayı tercih ediyor.

Adobe Flash Player Tarayıcılarda Nasıl Kullanılır?

Adobe Flash Player eklentisi HTML5 ile birlikte kullanılıyor. Birçok web sitesi video ve animasyonları çalıştırmak için eskiye göre çok rağbet görmemesine rağmen bu eklentiyi kullanıyor. İstenildiği takdirde bu eklenti, tarayıcılarla birlikte kullanılmayabilir. Sürekli olarak kullandığınız tarayıcıdan ayarlar bölümüne girilerek eklentinin istenilen zaman da aktif duruma getirilmesi sağlanabilir. En çok kullanılan tarayıcılardan olan Google Chrome, Mozilla Firefox ve İnternet Explorer üzerinden bu ayarlar kolayca yapılabilir.

Mozilla Firefox Ayarı Nasıl Yapılır?

Mozailla Firefox tarayıcı açıldıktan sonra, eklendi bölümüne girilir. Yan uygulamalar kısmına girildikten sonra, listede bulunan ShockWave Flash etkinleştirmek için sor seçeneği tıklanır.

Google Chrome Ayarı Nasıl Yapılır?

Google Chrome açılarak, adres çubuğu kısmına chrome:\\settings yazılarak ayarlar kısmına giriş yapılır. Gelişmiş ayarlar göster seçeneğine tıklanarak, gizlilik sekmesinin alt kısmında bulunan içerik ayarı bölümüne tıklanır. Bu kısımda Flash sekmesi bulunarak sitelerin Flash seçeneği ile kapatılması engellenir.

İnternet Explorer Ayarı Nasıl Yapılır?

Öncelikle tarayıcı açılarak Ayarlar bölümü bulunur ve buradan, eklentileri yönet seçeneğine tıklanır. Açılan pencerede sol kısımda bulunan araç çubukları ve uzantılar menüsü seçilerek açılan sayfada bulunan listede ShockWave Flash Object seçeneği çift tıklanır. Bu listede mevcut olan tüm siteler kaldırılarak eklenti engellenir ve kullanıcı bu engeli açmadığı sürece ayarlar değişmez, sabit kalır.