Ana sayfa Teknoloji Akıllı Bileklikler Hayatımızı Kolaylaştıracak!

Akıllı Bileklikler Hayatımızı Kolaylaştıracak!

122
0
PAYLAŞ

Teknolojinin giyilebilir kısmı her geçen gün gelişirken, ilerleyen yıllarda giyilebilir teknolojiye yeni görevler verilmesi bekleniyor. Giyilebilir teknolojinin en ana ürünü olarak varsaydığımız bileklikler için geçtiğimiz günlerde ödeme yönteminin ekleneceği söylenmişti. Aslında bu durum çok şaşırtıcı olmasa gerek. Daha doğrusu akıllı bilekliklere böyle bir görev entegre edilmesi zor bir işlem değil. Fakat hayatımızı kolaylaştırma adına önemli bir hamle. Bu hamlenin ardından başka yeni görevler de yerini alacak.

Cebimizde ya da yanımızda taşımak zorunda kaldığımız bazı ağırlıklar artık rafa kalkabilir. Tabi akıllı bileklikler sayesinde. Bundan bir 5 yıl sonrasına gittiğimizde bunu çok daha yakından hissedebiliriz. Şuan için yetersiz kalan görevler, zamanla daha farklı boyutlara ulaşacak.

Anahtar Taşımaya Son!
Akıllı bileklikler sayesinde zaman içerisinde artık anahtar taşımakta gerekmeyecek. Akıllı bileklikler ile akıllı kapılar arasında teknolojik bir bağ kurularak kapının kilidi rahatlıkla açılabilecek. Henüz gerçekleşen bir teknoloji olmasa da zaman içerisinde görmeye kendimizi hazırlayabileceğimiz teknolojilerden biri bu görünüyor. Hayatımızı kolaylaştırır mı sorusuna gelirsek başka yerde unutulan anahtarlar başımıza dert açtığını akıllara getirdiğimizde fazlasıyla evet yanıtını vermemizi sağlıyor. Eğer akıllı bilekliği de bir yerde unutmadıysak.

Tabi sadece anahtar anlamında değil. Ödeme konusunda da kolaylık sağlayacak giyilebilir teknolojiye başka ne gibi görevler atanabilir diye düşündüğümüzde çeşitli düşünceler belirebilir. Bunların bazısı telefon görüşmelerine yönelik. Bu teknoloji çok uzağımızda değil. Fakat büyük ekranlar popülerliğini yitirene kadar bilekliklerden iletişim sağlamak pek ilgi çekmeyebilir. Bu konuda bir çok teknoloji firmasının kendi bünyesinde araştırmalar yaptığı fakat henüz harekete geçmediği düşünülüyor. Fakat ilerleyen yıllarda bu teknolojilerle karşılaşacağımız kesin.

BİR CEVAP BIRAK