Ana sayfa Teknoloji Akıllı Saatlere Yeni Görev!

Akıllı Saatlere Yeni Görev!

80
0
PAYLAŞ

Giyilir teknolojinin revaçta olması, onlara özel ilgi duyan büyük teknoloji şirketlerinin iştahını kabartmış durumda. Önümüzdeki 10 yılda her 3 kişiden 2’sinin giyilir teknoloji ürünleri kullanacağı ön görülüyor. Bu da doğal olarak, bu alana özgü gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Öyle ki, Google 2017’nin başlarında yeni bir uygulamayı hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Uygulamanın kapsamı henüz tam olarak netleşmemiş olsa da, Google Wear uygulaması ile artık kredi kartları olmadan alışveriş yapmak mümkün olacak. Yeni uygulamadan şimdilik sadece android işletim sistemi entegre akıllı saatler aracılığı ile ödeme yapabilecekken ilerleyen günlerde tüm işletim sistemlerine sahip giyilir teknoloji ürünleri ile de ödeme yapılabilecek.

Tap to Play Ayrıntılarında Ortaya Çıktı!
Google Wear uygulaması ile Tap to Pay ödeme yeteneğini tüm restoranlarda, kafelerde ve marketlerde kullanabilmek mümkün hale gelecek. Herhangi bir işlem yapmanıza gerek yok. Google Play mağazasından Android Wear uygulamasını indirin ve satın alma işlemlerine hemen başlayabilmek için gerekli izinleri kabul edin. Ardından hiçbir ekstra masraf gerektirmeden etiket fiyatı ile alışverişe yapmaya başlayın. Her ödeme öncesi, anlık mesaj akıllı saatlerinize gelecek. Onayladıktan sonra, alışverişinizi ve ödemenizi tamamlamış olacaksınız. Pratik ödeme cihazları olarak kullanılabilecek Akıllı saat uygulamasını ilk kullanacak olan Google, ilerleyen günlerde limit miktarını da tüketicilerin kendilerinin belirleyebileceği bir sistemi üzerinde duruyor. Bu sistem hayata geçerse, artık kredi kartına gerek kalmayacak.

BİR CEVAP BIRAK