Akıllı Telefonlar ile Faks Gönderme!

  532
  0
  PAYLAŞ
  Akıllı telefonlar ile faks gönderme
  Akıllı telefonlar ile faks gönderme

  Bir PDF belgesini telefonunuzdan, tabletinizden veya başka herhangi bir bilgisayardan imzalayabilir ve herhangi bir kişiye e-postayla gönderebilirsiniz. Fakat bazı kuruluşlar halen e-postayla belgeleri kabul etmemektedir; bunun yerine belgeleri faks yolu ile göndermeniz gerekebilir.

  Akıllı telefonunuzun telefon bağlantısını bir faks makinesi veya çevirmeli modem olarak kullanamazsınız. PC’nizden ara sıra gelen faksı gönderirken olduğu gibi, faks gönderen bir uygulama veya üçüncü parti hizmeti kullanmanız gerekir.

  Sınırsız sayıda ücretsiz faks gönderen bir uygulama şu an için internet ortamında bulunmamaktadır. İnternet ortamında bulacağınız her uygulamanın size düzenli olarak para harcamasına mal olacağı düşünülmektedir. Bazı uygulamalar ücretsiz olarak birkaç adet sayfa göndermenize izin verebilir, ancak hepsi bu kadardır ve daha fazlası için belirli bir ücret talep ederler. Bu servislerin telefon numaralarını muhafaza etmesi ve sizin için telefon şebekesiyle arabirimi olması gerekir. Akıllı telefonunuz çevirmeli ağ modemi gibi davranamaz; bu nedenle ağır işlemleri gerçekleştirmek için bir hizmetin sunucularına güvenmeniz gerekecektir.

  Ancak, bu size belirli bir ücrete mal olmasına rağmen, paradan tasarruf edebilir ve alternatiflerden daha uygun olabilir. Alternatif olarak, bir faks makinesini bir dükkanda kullanmak ya da kendi faks makinesini satın almak ve onu bir sabit telefon hattına bağlamak için para ödüyorsunuz. Birkaç faks göndermeniz gerekiyorsa ikisi de muhtemelen çok daha pahalı olacaktır.

  Bu yöntem, her şeyi tamamen elektronik olarak yapmanızı sağlar. Telefonunuzda PDF belgelerini imzalayıp doldurup fakslayabilirsiniz. Ya da, kağıt belgeleri taramak ve fakslamak için telefonunuzun kamerasını kullanabilirsiniz.

  IPhone veya Android uygulamaları

  App Store‘da “faks” araması yaparsanız pek çok seçenek bulacaksınız, ancak hiçbir uygulama sizlere tamamen ücretsiz hizmet sağlamayacaktır. Belirli uygulamalar, faks göndermeniz için sizlere birkaç sayfalık hak tanıyacaktır ve daha fazlası için ücret alacaklardır.

  Ayrıca, göndereceğiniz belgenin ne denli önem arz ettiği de güvenlik açısından ayrı bir konu olarak ön plana çıkıyor. Belgenin gizliliği, önemi ve resmi evrak olması nedeni ile aklınızda bazı sorular oluşabilir.

  Sürekli olarak önemli belgeler fakslayacaksanız veya bir şirkette çalışıyorsanız ve bir servis seçmeye çalışıyorsanız, uygulama seçiminde mümkün oldukça dikkatli davranmalı ve araştırma yaparak, gerekli uygulamayı tercih etmelisiniz.

  E-postayla fakslama

  Sağlayıcıların neredeyse tamamı, fakslamaya çalıştığınız numaraya bir belgeyi e-postayla göndererek, özel bir bitiş ile birlikte faks göndermenizi sağlar. Örneğin, 123 numarasına faks göndermek isterseniz, dokümanı [email protected] gibi bir e-postaya (gerçek bir adres değil) gönderirsiniz.

  E-posta yoluyla faks gönderebilmek, herhangi bir mobil cihazın fazladan bir uygulama kurmadan faks gönderebilmesi anlamına gelir.

  Başka bir akıllı telefon platformu (Windows Phone gibi) kullanıyorsanız, en iyi ihtimaliniz, genellikle faks göndermenin en kolay ve en iyi yol olan e-postayla faks gönderen bir faks hizmeti bulmaktır.

  BİR CEVAP BIRAK