Ana sayfa Sağlık Altın Çilek İle Zayıflama

Altın Çilek İle Zayıflama

171
0
PAYLAŞ
Altın Çilek İle Zayıflama
Altın Çilek İle Zayıflama

Altın çilek meyvesi, en başta sağlığa ve zayıflamaya faydası olan bitkisel bir meyvedir. Daha çok Asya’da yetişen bu meyve son dönemlerde ülkemizde de fazlaca yetiştirilmeye başlanmıştır. Sıcak iklim şartlarında yetişen bu meyve ülkemizde halk arasında yer çileği olarak da bilinmektedir. Özellikle son zamanlarda zayıflamaya yardımcı yönüyle kendinden sıkça söz ettiren altın çilek meyvesi internette ve aktarlarda satışa sunulmaktadır.

 

Mayhoş bir tada sahip olan bu meyve kalsiyum ve protein açısından diğer meyvelere oranla çok daha zengindir. Bunun dışında bünyesinde bulundurduğu lifler, sindirime son derece faydalıdır. Sindirime olan faydası sayesinde vücuda olağandan daha fazla kalori harcatarak zayıflamaya yardımcı olur. Ayrıca verdiği tokluk hissi, yeme alışkanlığını da en aza indirger. Günümüz şartların da zayıflamak için kullanılan birçok zararlı yöntem düşünüldüğünde bu meyve birçok faydasıyla göz önüne çıkıyor. Üstelik bilimsel olarak kanıtlanıştır.

 

Zayıflamanın altın kuralı; sindirim sisteminin düzenli ve hızlı çalışmasıdır. Bu konuda altın çilek meyvesi bizlerin tam da ihtiyaç duyduğumuz yararlı bir meyvedir. Meyve oluşundan kaynaklı içerisinde bulundurduğu meyve şekeri ile de şeker hastalarına fayda sağlamaktadır. Üstelik prostat hastalarına birebir olarak önerilir. Aynı zamanda idrar söktürücü özelliği ile de diyet dönemlerin de çok fazla fayda sağlamaktadır. Yurtdışın da kendini alanında kanıtlamış birçok diyetisyen zayıflama kürlerin de bu meyveyi kullanarak insanlara yardımcı olmuştur. Artık Türkiye’de de bu konuda fazlaca bilinçlenme söz konusu.

 

Altın çilek hem meyve olarak hem de kapsül şeklinde zayıflama da kullanılabiliyor. Fakat her bünyenin farklı metabolizması olduğundan, kapsül şeklinde kullanım da mutlaka yararlı ve zararlı etkilerini doktorlara sorularak uygulanması daha uygundur. Yabancı ülkelerde meyve kurusu, pasta malzemesi ve puding olarak farklı alanlarda kullanılabiliyor. Meyve şeklinde tüketmek istediğimizde nemsiz ve soğuk ortamlarda bulundurup kısa sürede tüketmemiz gerekmektedir. Kilosu ortalama 50 TL civarında bulunan meyvenin yarattığı olumlu etkiler düşünüldüğünde ciddi anlamda hakkını verdiğini göz önünde bulundurmalıyız. Sağlıklı günler.