Ana sayfa Teknoloji Amazon Prime Video Türkiye’de!

Amazon Prime Video Türkiye’de!

287
0
PAYLAŞ

Amazon tarafından sunulan ve her geçen gün daha fazla rağbet gören online video servisi şimdi Türkiye’de de kullanılmak üzere aktif edildi. Bir hayli popüler olmaya başlayan online video servisleri arasında Netflix başı çekerken, Amazon’da ona rakip konuma gelmiş durumda. Apple’da geçtiğimiz gün sunduğu güncelleme ile rekabet içerisinde olabileceğinin sinyallerini Tv uygulaması ile açık şekilde belli etti.

Amazon Prime Video servisi bu zamana kadar ksııtlı ülkelerde kullanılabilirken şimdi ise bir çok ülke ile aynı anda Türkiye’de de kullanımı başladı. Yaklaşık 200 ülke ile aynı anda kullanmaya başladığımız uygulamayı kullanmak ise ücretli. Prime üyelerine ücretsiz hizmet sağlarken, Türkiye’de Prime olarak hizmeti olmaması nedeniyle 2.99 Euro bedel ödemek zorundayız. Uygulama olarak akıllı televizyonlarda yerini alabilen uygulama hakkında bilgi sahibi değilseniz Amazon sizlere bir ayrıcalık tanıyor. Bu ayrıcalık sayesinde bir hafta ücretsiz olarak servisten yararlanabilir ve deneyebilirsiniz. Uygulamayı satın almadan önce nasıl bir şey olduğunu merak edip test etmek istiyorsanız bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

TR Altyazı Seçenekleri Mevcut!
İlk akla gelen sorulardan biri de Amazon’un video servisinde TR altyazılı filmler görebilecekmiyiz. Evet! Bulunduğunuz konuma ait yerel diller algılanarak o dile ait altyazılı filmler uygulamaya girdiğinizde anasayfanızda görüntülenecektir. Yani yabancı filmleri altyazılı olarak izleme imkanınız bulunuyor.

Sadece akıllı televizyonlardan değil aynı zamanda farklı cihazlar üzerinden de uygulamayı kullanabileceksiniz. App Store ve Play Store’da Amazon Prime Video uygulamasını indirerek bu servisi başlatabilirsiniz. Kullanım alanı geniş olan uygulamanın yakın zaman içerisinde Netflix’i konumundan edebilecek güçte.

BİR CEVAP BIRAK