Ana sayfa Teknoloji Amazon’dan Türkçe Dil Desteği!

Amazon’dan Türkçe Dil Desteği!

128
0
PAYLAŞ

Jeff Bezos’un yönetici koltuğunda oturduğu Dünya’nın 1 numaralı perakende online ticaret sitesi Amazon.com’dan devrim niteliğinde karar. Buna göre artık Amazon.com, Türkiye gibi bir pazarın farkına vardı ve bu site üzerinden alış veriş yapan yüz binlerce Türk’ü sevindiren bir karar aldı. Buna göre artık Amazon.com Türkçe dil desteği sağlamış olacak. Aynı zamanda ücretsiz kargo isteğini defalarca tekrarlayan tüketicilere de bu olanağı sağlama kararı alan Amazon.com’un bu kararı almasında, geçtiğimiz günlerde Bezos ile yatırım kararı alan bir Türk şirketinin büyük etkisi olduğunu söylemek mümkün.

Bunun Türk tüketiciler tarafından olumlu karşılanacağı bir gerçek. Çünkü bazı kullanıcılar Amazon’un .de uzantısı üzerinden giriş yaptıklarında İngilizce ya da Almanca ile karşılaşıyor ve bazı anlık çeviri programlarını kullanabiliyordu. Ama bu çeviri programlarının da tam olarak metni çevirememesi, özellikle iletişim ve kargo noktasında ciddi sıkıntılara neden oluyordu. İşte bu karışıklığa bir son vermek isteyen Amerika’lı dev bundan sonra artık hem zenginleştirilmiş Türkçe dil seçeneği sunacağını hem de 49 dolar ve üzeri için ücretsiz kargo temin edeceğini ifade etti.

Amazon’un ilk aşamada mobil uygulaması dil seçeneği sunmayacak ama ileriki günlerde ufak bir eklenti ile de bunun hal olabileceğini söyleyebiliriz. Bu durumda, Türkçe dil seçeneğini nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili soruyu da cevaplamak yerinde olacaktır. Türkçe dil desteğinin kullanılabilmesi için Amazon.de üzerinden sağ üst köşede dil seçeneğini TR olarak değiştirmeniz yeterli olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK