Ana sayfa Bilim Android 7 0 Nougat Özelliği Şaşırtıyor

Android 7 0 Nougat Özelliği Şaşırtıyor

174
0
PAYLAŞ
Android 7.0

Teknoloji denildiğinde akla ilk gelen firmalardan birisi olan Google’nin üretimi Android 7 0 Nougat son derece şaşırtıyor. Son teknoloji ile üretilmiş bu alet hakkında bilgi almak için haberimizi okuyabilirsiniz.

Android 7 0 Nougat Özellikleri

Google tarafından geliştirilmiş olan ve ortaya çıktığı günden itibaren ekonomi tutkunları da kendisine çeken, pek çok farklı özelliği ile teknolojinin zirvesine oturmayı başaran Android 7.0 Nougat, tamamıyla akıllı işletim sistemleri için geliştirilmiş bir alet olarak dikkat çekiyor.

Android 7.0

Büyük çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılmış olan bu özellik, her cihazda çalışmadığı için önemi de büyük ölçüde artış gösteriyor. Bu özelliğin amacı ise kısaca aynı ekran üzerinde birbirinden farklı iki uygulamayı açarak işlem yapmak olarak açıklanabilmektedir. Ortaya çıkacak bildirimlere göre hareket edebileceğiniz özellik, beraberinde size yardımcı olacak birçok küçük eklentiye de sahip olarak dikkat çekiyor.

Android 7.0 Nougat, adlı özelliğe ulaşmak istiyorsanız ise bunu yapmanız oldukça kolay olacaktır. Telefonunuzu elinize aldıktan sonra telefonun ayarlar kısmına erişebilir ve burada Android Versiyon bilgisinin yer aldığı numaraya tıklamak yeterli olacaktır. Bir kedi imgesi gördüğünüzde yanında çıkacak olan N harfi, özelliğin kendisini ifade ediyor olacaktır. Özelliğe büyük çalışmalar sonrasında bir de bildirim kısmı eklenmiştir. Telefonu kullanan kişiler için bunun oldukça yararlı olacağını söylemek mümkün.

Android 7.0

Android 7 0 Özelliği Oldukça Gelişmiş

Bildirim merkezinin de çift pencere ile büyütülebilmesi, en dikkat çeken özelliğin bu olmasını sağlayan detaylar arasında yer alıyor. Aynı zamanda cihazı çok kullandığı için pili hemen biten kişiler için de oldukça yararlı uygulaması bulunan Android 7.0 Nougat, ekranın arka tarafında bir de veri kullanımını kapatan bir sisteme sahip. Böylece şarjınız azaldığında kapanan internet sayesinde, pili çok uzun bir süre daha kullanabileceksiniz. Android cihazlara gelen en güzel özelliklerden birisi olarak kabul edilen bu uygulama, pek çok teknoloji sever tarafından da desteklendi. Önümüzdeki yıllarda ise bu işletim sisteminden çok daha gelişmiş sistemler iin kullanılabilecek bir uygulama niteliği taşıması beklenen Nougat, üzerinde oldukça geliştirme yapılabilir. Şimdilik işletim sistemleri için oldukça güzel olduğunu söyleyebileceğimiz bu özellik, yeni sistem telefonlarla rahatlıkla kullanılabilecek.

BİR CEVAP BIRAK