Ana sayfa Mobil Android Cihazlarda Şok Gelişme Yaşanıyor

Android Cihazlarda Şok Gelişme Yaşanıyor

126
0
PAYLAŞ
Android

Geçtiğimiz günlerde Android özellikli telefonlarda yapıla bir düzenleme ile, eski sürüm kullanan kişiler için bir sıkıntı ortaya çıktı. Buna göre işletim sistemi 2.3 kullanan kişiler için Google’in mağazasını kullanmanız mümkün olmayacak.

Android İşletim Sistemine Neler Oluyor?

Haber ünlü Android markalarının oldukça yıllanması üzerine gelişti. Zira birçok Android markası piyasaya çıktıkları günden itibaren oldukça gelişim gösterdi ve arkalarından da birçok yeni Androidler ortaya çıktı. Yeni ortaya çıkmış olan bu sürümler ile birlikte artık eski sürüm telefon kullanıcıların Google’in sunmuş olduğu uygulamalardan yararlanmaları da mümkün olmayacak.

Bu eski marka akıllı telefon kullanıcıları için kötü bir haber olarak dikkat çekiyor. Zira eski sürüm akıllı telefon kullanan kişilerin Google’in bu uygulamalarını kullanmaya devam etmeleri için yeni bir cep telefonu almaları gerekiyor.

Android işletim sistemine sahip olan yeni markalarda ise oldukça dikkat çekici gelişmeler gün aşırı yaşanıyor. Geçtiğimiz gün işletim sisteminin sürümünde 10,2’ye gerilmesiyle birlikte, artık ilk çıkmış olan sürümlerin geride bırakılması dikkati çeken detaylar arasında yer alıyor. Eğer elinizde bir Gingerbread ya da Honeycomb bulunuyorsa siz de bu gruba dahilsiniz demektir. Zira bu telefonun kullanıcıları artık resmin Google’dan uygulamaya indiremeyecek. Bu da Google’i çok sık kullanan kişiler için ciddi bir sorun yaşatıyor.

Android

Haber Oldukça Dikkat Çekti

Ancak bununla birlikte teknoloji severler için yapılmış olan göz önünde bulundurulduğunda, eski telefonların sürümleri özellikleri ile artık çok fazla işe yaramadığı da bilinmekte. Bu sebepten ötürü uygulanan bu durum, eski telefon kullanıcılarının da yeni telefonlara ve yeni işletim sistemlerine geçmeleri için oldukça önemli bir haber. Artık bu sürümün dünyada da yaygınlaşmasıyla birlikte, ilk çıkan Android marka telefonlara veda edeceğimizi söylemek de mümkün. Önümüzdeki günlerde ise bu durumun nasıl sonuçlanacağını hep beraber göreceğiz.

Android

Ancak bununla birlikte, ortaya çıkan durumun şimdiden sosyal medyada da oldukça ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Bununla ilgili olarak onlarca caps üretilmeye başlandı. Daha sonraki günlerde ise Android marka telefonların tarihe karışmasını hep beraber izleyeceğiz gibi görünüyor. Siz de bu telefonları kullanıyorsanız, bir an önce değiştirmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK