Ana sayfa Mobil Android Telefon Nasıl Televizyona Bağlanır? Televizyona Ekran Yansıtma

Android Telefon Nasıl Televizyona Bağlanır? Televizyona Ekran Yansıtma

304
0
PAYLAŞ

Televizyonunuz ve telefonunuzun ikisi de akıllıysa. Bu durumda ikisini birbirine bağlamanız hiçte zor olmayacaktır. Hatta telefon ve televizyonda yapılabilecek en basit işlemlerden biridir televizyon ve telefonunu birbirine bağlayıp, telefonun ekranını televizyona yansıtmak.

Telefonunuzu televizyona bağlayarak, görüntüyü televizyona yansıtmak istiyorsanız bu hususta ilk yapmanız gereken şey hem televizyonunuzu hem de telefonunuzu aynı Wi – Fi’ye bağlamak olacaktır. Telefon ve televizyonunuz aynı Wi – Fi üzerindeyken telefonunuzda bulunan bir özelliği kullanarak yansıtma işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Android telefonlarda bulunan “Screen Mirroring” özelliğiyle birlikte televizyonunuzda telefonunuzun ekranını görmek çok basit bir işlem olacaktır. Peki bu özellik nasıl çalışır? Telefon ve televizyon birbirine nasıl bağlanır? İşte detaylar…

Telefonu Televizyona Yansıtma

Yazının başında belirttiğimiz aynı Wi – Fi olayına dikkat etin. Çünkü birbirine bağlama noktasında Wi – Fi olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Televizyon markasının mevcut uygulamasını kullanarak yalnızca ekran görüntüsü paylaşımı yapmak yerine daha işlevsel bir şekilde telefonunuzu kullanabilirsiniz. Mesela televizyon üzerinden telefonunuzu kontrol edebilirsiniz. Tabi bu özellik için, televizyonunuzun bunu desteklemesi gerekmektedir. İsterseniz de kumanda olarak telefonunuzu kullanarak çok daha rahat bir şekilde yazı v.s. yazabilirsiniz.

Normal TV’lerde Ekran Yansıtması Nasıl Olur?

Eğer televizyonunuz akıllı televizyon teknolojisi barındırmıyorsa bu durumda yapacağınız şey çok basit. Televizyonlarınızı akıllı cihaza çevirecek aparatlar satılmaktadır. Bunlara akıllı kutu adı verilmektedir. Bu ek ürünler sayesinde televizyonunuzu akıllı televizyon yapabilir ve Screen Mirror özelliği veya bahsi geçen mobil uygulama özelliğiyle birlikte televizyonunuzu telefon olarak kullanabilirsiniz.

iPhone Televizyona Nasıl Bağlanır?

iPhone’larda televizyona ekran yansıtma olayı bu kadar basit olmamakla birlikte sadece destekli cihazlarda yapılabilmektedir. Eğer App Store’da televizyonunuzun akıllı uygulaması bulunuyor ve bu uygulamada TV modelinizi destekler bir yansıtma butonu bulunuyorsa, ancak o şekilde yansıtma sağlayabilirsiniz.

Aksi durumda Apple TV harici yansıtma yapamazsınız. Apple TV kullanarak hem iPhone, hem de iPad’leriniz de rahatlıkla kablolu ya da kablosuz bir şekilde görüntü yansıtması sağlayabilirsiniz.

Android ve iPhone cihazlarda telefonu televizyona yansıtma işlemi bu şekildedir. Kablosuz bir şekilde telefonunuzu televizyona yansıtarak oyun oynayabilir, film izleyebilir istediğiniz her şeyi rahatlıkla yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK