Ana sayfa Mobil Android Youtube Reklamları Nasıl Engellenir?

Android Youtube Reklamları Nasıl Engellenir?

105
0
PAYLAŞ

Youtube reklamları, kalitesini git gide düşürmesiyle birlikte iyice can sıkıcı bir hal almaya başladı. Son zamanlarda neredeyse sürekli Tiktok tarzında uygulama reklamları gösteriliyor. Youtube Reklamları bazen Youtuber’lar tarafından da suistimal edilebiliyor. 40 dakikalık bir video içerisine 2 dk’da bir reklam koyması sebebiyle video izlenmez hale geliyor. Peki bu Youtube reklamları için bir çare yok mu? Elbette var. Dilerseniz Android cihazınızda Youtube reklamlarını kaldırabilirsiniz.

Peki Android Youtube reklamları nasıl engellenir? Android yazılım sistemi bulunan cep telefonumuzda Youtube reklamlarını engellemek direkt olarak yapılamıyor. Ek bir uygulamaya ihtiyaç duyuyoruz. Söz konusu uygulama aslında bir tarayıcı, içerisinde yer alan reklam engelleyici eklentilerle birlikte yalnızca Youtube değil diğer tüm reklam gösterilen sitelerde engelleme yapıyor.

Android Youtube Reklamları Engelleme

Bahsettiğimiz Android Youtube reklamlarını engelleme uygulaması Google Play Store üzerinde yer alan “Free Adblocker Browser” uygulaması. 10 Milyon kişiden fazla kişi tarafından yüklenen söz konusu uygulama tüm internet sitelerinde karşınıza çıkabilecek her türlü reklamı engellemeye yardımcı oluyor.

Program aynı zamanda pop-up adı verilen “telefonunuzda virüst tespit edildi” tarzında açılan pencereleri de engelliyor. Yani herhangi bir siteye girdiğinizde karşınıza çıkan yeni pencereler bu uygulama sayesinde yok oluyor.

Bunun yanı sıra Youtube haricinde, Facebook, Twitter gibi sosyal medyalarda karşınıza çıkan video reklamlarda ortadan kaldırılıyor. Herhangi bir şekilde bir firmanın video reklamını görmek zorunda kalmıyorsunuz.

Bunun yanı sıra söz konusu tarayıcı virüs veya kötü amaçlı yazılım barındıran sitelerden de koruyor. Tarayıcı üzerinden erişim yaptığın hiçbir sitede virüs yer almıyor.

Arka planda çalışmayan bu uygulama, pilin hızlı bir şekilde boşalmasına sebebiyet vermiyor. Sadece açtığınız anda çalışmaya başlıyor ve kapattığınızda tamamen kullanılmıyor. Yani RAM üzerinde herhangi bir aktivitesi bulunmuyor.

En iyi tarayıcılardan esinlenerek tasarım oluşturduklarını ifade eden uygulama yapımcıları, kullanımı çok kolay bir uygulama yaptıklarının altını çiziyor. Otomatik reklam engelleyicisi bulunan tarayıcı sayesinde artık her türlü reklamdan uzakta, güzel bir İnternet deneyimi yaşayacaksınız.

Android Youtube Reklam Engelleme Uygulaması

Android Youtube reklam engelleme uygulamasını indirmek için BURAYA TIKLAMANIZ yeterli olacaktır.

 

BİR CEVAP BIRAK