Anne babalar dikkat! Instagram çocuklar için ayrı bir uygulama çıkaracak!

Anne babalar dikkat! Instagram çocuklar için ayrı bir uygulama çıkaracak!

Sosyal medya hesabı olan Instagram’ın 13 yaşın altındaki çocuklar için özel bir Instagram uygulaması geliştirdiği belirtildi. Anne babalara müjdeli haber

Anne babalar için müjdeli bir haber verelim. Bazen çocuklarımızı sosyal medyanın esiri haline istemden de olsa getiriyoruz. Sosyal medya hesabı Instagram’ın 13 yaşın altındaki çocuklar için özel bir Instagram uygulaması geliştirdiği duyuruldu. Bu uygulamayı daha önce de Google için YouTube Kids uygulamasını geliştiren iPavni Diwanji hayata geçirecek. 

Çalışmalara başlandı

Sosyal medyaiçin güvenlik önlemleri alan Faccebooktan sonra şimdi de Instagram bir benzerini yapıyor. Çocuklar için özel ve ayrı bir Instagram uygulaması için çalışmalara başlandı.

Instagram’ın başkan yardımcısı Vishal Shah bir açıklama yaparak gençlikle ilgili çalışmaları bir öncelik olarak belirlediklerini ve bunu yılın ilk yarısında çıkaracaklarını sözlerine ekledi. Bu eylem ile birlikte kendileri için 2 önemli husus olduğunu savunan Shah, birincisinin gençler için mümkün olan güvenli deneyimi sağlamak için bütünlük ve gizlilik çalışmalarını hızlandırmak, Diğeri de 13 yaşın altındakilerin güvenli kullanabileceği bir sosyal ağ oluşturmak.

Çalışmalara başlandı

Denetlemeler nasıl yapılacak?

Uygulama doğrudan Instagram başkanı Adam Mosseri tarafından denetlenecek. Ekibin başında da daha önce Google’da YouTube Kids ve diğer çocuk odaklı ürünleri yöneten ve şu anda Facebook başkan yardımcısı olan Pavni Diwanji’nin olacağı belirtildi. 

Denetlemeler nasıl yapılacak?

18 yaş altına DM gönderilemeyecek

Instagram’daki kullanıcılar, kendilerini takip etmeyen 18 yaş altındaki diğer kullanıcılara doğrudan mesaj (DM) gönderemeyecek.

Etiketler

Sosyal Medya  
Ömer Faruk

Teknoloji delisi