Apple 2021 Yılında 5 Ürünün Üretimini Durdurdu! İşte Artık Üretimi Yapılmayacak O Ürünler!

Apple 2021 Yılında 5 Ürünün Üretimini Durdurdu! İşte Artık Üretimi Yapılmayacak O Ürünler!

Apple o ürünlerin üretimini durdurdu. 2022 yılında o ürünler artık satılmayacak. İşte üretimi duran 5 Apple ürünü!

Apple, üretmiş olduğu ürünlerin satışını birkaç yıl sonra durduruyor. Bu ürünlerin yerine yeni çıkan ürünlerin üretimine yoğunlaşıyor. 2021 yılında da Apple, 5 ürünün üretimini durdurdu. Artık bu ürünlerin üretimi ve satışı yapılmayacak. Üretimi durdurulan 5 ürün içinde çok yakından tanıdığımız cihazlar yer alıyor. İşte Apple tarafından 2021 yılında üretimi sona eren 5 ürün!

HomePod

HomePod akıllı hoparlör 2017 yılında tanıtılmıştı ve seri üretimine 2018 yılında başlanmıştı. Piyasaya çıktıktan sonra ise milyonlarca sayıda satışı yapıldı. Ancak HomePod akıllı hoparlör, emsallerine göre çok pahalı olduğu için eleştirilerin hedefi olmuştu. Bunun üzerine Apple şirketi, 2020 yılında daha ucuz fiyata sahip olan mini HomePod tanıtımını yaptı. 2021 yılında ise HomePod üretimi durduruldu ve piyasadan yavaş yavaş kalkmaya başladı. 

HomePod

iMac Pro

iMac Pro masaüstü bilgisayar, rengi ve çalışma şekliyle milyonlarca insan tarafından beğeni almıştı. 2017 yılından bu yana satılan Apple iMac Pro cihazı, 2021 yılında üretimden kaldırıldı. Bu cihazın yerine daha gelişmiş özelliklere sahip cihazlar üretildi.

iMac Pro

Uzay Grisi Renkli Mac Aksesuarları

iMac serisinin kaldırılması ile birlikte bu cihazın aksesuarları da üretimden kaldırıldı. Oldukça kaliteli ve gösterişli aksesuarların yerini yeni aksesuarlar kaldı. Ancak uzay grisi renkli Mac aksesuarlarını spot mağazalarda ve ikinci el mağazalarında bulmak mümkündür.

Uzay Grisi Renkli Mac Aksesuarları

21,5 inç iMac

2021 yılında üretimden kalkan bir diğer Apple cihazı ise 21,5 inç iMac oldu. Bu cihaz düşük özellikler ile donatılarak eğitim kurumlarında hizmet vermesi için üretilmişti. Ancak yeni çıkan cihazlar, 21,5 inç iMac sarışını azalttı. Bu nedenle Apple şirketi bu cihazın üretimini 2021 yılında durdurdu.

21,5 inç iMac

iPhone XR ve iPhone 12 Pro/Pro Max

iPhone XR ve iPhone 12 Pro/Pro Max serisi de 2021 yılında üretimi duran Apple cihazları arasında yer alıyor. Milyonlarca satılan bu ürünlerin üretiminin durması vatandaşları üzmüş olsa da yeni ürünlerin tanıtımının yapılması heyecan oluşturdu.

iPhone XR ve iPhone 12 Pro/Pro Max

Etiketler

Teknoloji