Ana sayfa Mobil Apple, 5G Modemle İlgili Net Tarih Verdi!

Apple, 5G Modemle İlgili Net Tarih Verdi!

86
0
PAYLAŞ

Apple’ın 5G hareketlerinde çok büyük gelişmeler meydana geldi. Intel ile toplam 1.000.000.000 $’lık anlaşma altına imza atan Apple, 5G modem çalışmalarını çok kısa zaman içerisinde hızlandırmayı hedefliyor. Yeni nesil modemler üzerinde kendi hakimiyetini kurarak dışa bağımlılığı kesmek isteyen Apple, Reuters kaynaklarından alınan bilgiye göre 2 yıl içerisinde 5G’de tam kontrol istiyor.

Bağımsızlık Arzusu

Apple, Intel’in 5G modem işletmesini satın aldığını ve kendi kablosuz modemlerini geliştirme amacıyla çalışmalara başladığının duyurusunu yapmıştı. Reuters’dan alınan bilgilere göre Apple’ın yeni çıkacak olan tüm iPhone modelleri için büyük bir acele içerisinde olduğu ifade edildi.

Firma yöneticileri, bu kapsamda 2021 yılı içerisinde direkt olarak Apple’a ait tamamıyla eksiksiz ve düzgün bir şekilde çalışan 5G modellerini görüp bağımsız olabilmek için çok detaylı bir çalışma yürütüyor.

Daha önce yayınlanan bilgiler, 2022 yılı ila 2025 yılları arasında olacağını gösteriyordu fakat ani bir kararla birlikte bu planın oldukça öne alındığı belirtiliyor. Apple, yüksek ihtimalle kendi modemini piyasaya sürmek için çok sayıda hedef koymuş ve bunları gerçekleştirmek için sabırsızlanıyor. Qualcomm ile 6 yıllık sözleşmesi bulunan Apple, hem bağımsız bir şekilde ilerlemeyi hem de doğru işlerin peşinden koşmayı arzuluyor.

Tüm ürünlerini 5G ile uyumlu şekilde üretip, kendine ait tamamıyla dışa bağımsız olan bir ekosistem meydana getirmek isteyen Apple, gözünü 2021 yılına çevirmiş durumda. 5G modeminin tasarımı adına ise Tayvanlı Global Unichip isimli şirketle ortak bir proje yürütmekte olan yönetimin ne kadar başarılı olacağını ise gelecek yıllar gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK