Ana sayfa Mobil Apple iPhone 7 Plus Tasarımı

Apple iPhone 7 Plus Tasarımı

71
0
PAYLAŞ
Apple iPhone 7 Plus özellikler
Apple iPhone 7 Plus özellikler

Bu yazımızda sizlere Apple’ın en çok merak edilen telefonu iPhone 7 Plus’ı tanıtacağız. Apple 7 Plus fiyat konusunda çok fazla tartışılıyor. iPhone7 Plus’ın 32 GB olan modeli ülkemizde 3 bin 799 TL’den, 128 GB olan modeli 4 bin 199 TL ve 256 GB olan iPhone 7 Plus modeli ise 4 bin 599 TL’dir. Özellikleri ile kıyaslanıldığı zaman iPhone  7 Plus yerine insanlar 7S ve 8’i bekleyebilirler diye düşünüyoruz.

Apple’un yeni amiral gemileri iPhone 7 ile iPhone 7 Plus arasında genel itibarıyla çok büyük bir fark olmadığını söyleyebiliriz. iPhone 7 Plus, iPhone 7’ye ek olarak daha büyük bir ekrana, daha iyi olan bir çözünürlüğe ve en büyük fark olarak da kamerası diyebiliriz.

iPhone 7 Plus’ın tasarımı, selef model olarak adlandırdığımız iPhone 6 Plus’la benzer. Elbette iki model arasında iftkamera ve renk seçenekleri gibi farklar mevcut fakat genel olarak tasarımlarının benzerlik gösterdiğini söyleyebiliriz. iPhone 7 Plus’d en büyük farklardan birisi ise arka tarata yer alan anten çizgilerinin kenarlara doğru kaydırılmış olmasıdır. Bu şekilde gövdeyi kenarlardan kesen çizgilerin artık olmadığını söyleyebiliriz. iPhone 7 Plus’da siyah, gümüş, altın ve Rose Gold seçeneklerinin yazı sıra Jet Black renk seçeneği de mevcut. Jet Black renk seçeneğinin diğer renk seçeneklerine göre daha kolay çizildiğini söyleyebiliriz.

iPhone 7 Plus’a ait en dikkat çekici özelliklerden birisi 3.5 mm kulaklık girişinin bu modelde artık yer almıyor olmasıdır. Bu modelde kulaklık girişi olarak Lightning sunuluyor. Kutu içerisinde gelen kulaklar Lightning prtuna bağlanabiliyor. Kutudan aynı zamanda 3.5 mm’lik Lightning adaptörü de çıkıyor.

iPhone 7 Plus, iPhone 7 gibi su geçirmeme özelliğine sahip. IP67 sertifikası buluna telefon bu şekilde suya karşı dayanıklı olma özelliğini belgelendirmiş durumda. Tabi suya dayanıklı olmanın da bir limiti var. iPhone 7 Plus ile suya 1 metreye kadar toplam 30 dakika dalabilirsiniz.

Telefonun Home butonunda da yenilemeler yapılmış. MacBook kullananların alışkın olduğu Force Touch teknolojisi artık Home butonunda da yer alıyor. Aynı zamanda Home tuşu parmak izi sensörü görevi de görüyor.

BİR CEVAP BIRAK