Apple Mağazalarını Teker Teker Kapatmaya Başladı! Apple Mağazaları Neden Kapanıyor?

Apple Mağazalarını Teker Teker Kapatmaya Başladı! Apple Mağazaları Neden Kapanıyor?

Teknoloji devi Apple mağazalarını kapatmaya başladı. Peki Apple mağazaları neden kapanıyor? Bu sorunun cevabı haberin devamında!

Merkezi Amerika’da bulunan Apple, teker teker mağazalarını kapatmaya başladı. Aniden 7 ana mağazanın birden kapanması üzerine insanlar nedenini merak etmeye başladı. Bu olay üzerine pek çok farklı senaryo yazılmaya başlandı. Haber sitelerinde Apple mağazalarının neden kapatıldığı ile ilgili onlarca haber yayınlandı. Kimi sayfalar iflas ettiği için, kimi sayfalar korona virüsün tekrar yayılmaya başladığı için, kimi sayfalar da başka türlü nedenlerden dolayı Apple mağazalarının kapandığını söyledi. İnsanlar bilgi kirliliği nedeni ile bir türlü doğru habere ulaşamadılar. Bu olay üzerine Apple yetkilileri tarafından bir açıklama geldi ve olay aydınlığa kavuşmuş oldu. Peki Apple mağazalarının teker teker kapanmasına neden olan olay ne oldu? Apple yetkililerin yapmış olduğu açıklamaların içeriğinde neler var? Tüm bu soruların cevabı ve daha fazlası haberin devamında yer alıyor!

Apple, Mağazaların Kapanması İle İlgili Açıklama Yaptı!

Apple mağazalarının kapanmasının ardından açıklama geldi. Gelen açıklamada sadece mağazalardan teslim alma işlemlerinin yapılabileceği duyuruldu. E-posta olarak gönderilen açıklamada şu ifadeler yer aldı: “Düzenli olarak koşulları izliyoruz. Hem sağlık önlemlerimizi hem de mağaza hizmetlerimizi buna göre şekillendiriyoruz. Müşterilerimizin ve çalışanlarımızın sağlığına dikkat edecek önlemler almaya devam edeceğiz. Ayrıca çalışanlarımızın düzenli sağlık kontrollerini yapıyor, her gün mağazalarımızı en titiz şekilde temizliyoruz.” Bu açıklamalardan da anlaşılacağı üzerine Apple mağazalarının Omicron varyantı yüzünden kapandığı anlaşılmaktadır. Çünkü ABD ve dünya genelinde hızlı bir şekilde bu varyantın yayılmaya başlaması tekrar önlem alınmasına yol açtı. 

Apple, Mağazaların Kapanması İle İlgili Açıklama Yaptı!

Apple Mağazaları Ne Zaman Açılacak?

Corona virüs nedeniyle kapanan Apple mağazalarının ne zaman açılacağı ile ilgili henüz kesin bir tarih verilmedi. Yeni çıkan Omicron varyantının kontrol altına alınmasından sonra tekrar Apple mağazalarının yavaş yavaş açılması bekleniyor. Ancak şu an gündemde açılış ile ilgili bir söylenti bulunmuyor. Diğer ülkelerde yer alan Apple mağazalarının ise virüsün durumuna göre kapanıp kapanmayacağı belli olacak. Eğer virüs ABD ve Avrupa ülkelerinde olduğu gibi yayılmaya devam ederse diğer yerlerde bulunan mağazaların da kapanması kaçınılmaz olacaktır.

Apple Mağazaları Ne Zaman Açılacak?

Etiketler

Mobil