Ana sayfa Teknoloji Apple – Öğrencilere 200 GB Ücretsiz iCloud Alanı

Apple – Öğrencilere 200 GB Ücretsiz iCloud Alanı

76
0
PAYLAŞ

Apple, dün düzenlediği konferansta öğrenciler için çok güzel özellikler duyurdu. Bu özellikler arasında en alaka çekici olanı ise 200 GB’lık iCloud depolama alanıydı. Normal tüketicilerin 2011’den beri 5GB iCloud depolama alanına sahip olduğu düşünüldüğünde öğrenciler için büyük bir atılım yapan şirket, eğitim odaklı yeni iPad’i ile beraber öğrencilere tam destek vermiş oldu.

Apple, eskiden öğrenciler için öbür tüketicilerle aynı olacak şekilde 5 GB’lık bir bulut depolama alanı sunuyordu. Şirket, dün yaptığı konferansta bu sınırı 200 GB’a çıkaracağını duyurdu. Bu boyut, okullar tarafından kimlikleri doğrulanan öğrenciler için geçerli ve bunun ülkemize gelip gelmeyeceği henüz bilinmiyor.

Apple, Şu Ana Dek Yaptığı En Ucuz iPad’i Tanıttı!

Öğrencilere 200 GB ücretsiz iCloud depolama alanı verilmesi, öbür Apple kullanıcılarının başkaldırı etmesine neden oldu. İnsanlar, iPhone veya iPad için yüzlerce dolar harcadıklarını, bu sebeple fotoğraf, video ve belgelerini depolamak için daha çok ücretsiz depolama alanı istediklerini belirttiler. Apple, normalde 200GB’lık iCloud depolama alanını aylık 2,99 dolar karşılığında veriyor. Bu ücret yıllık 36 dolar yapıyor, bu da TL cinsinden 144 TL’ye denk geliyor.

64 GB’lık bir iPhone X’un 5GB iCloud depolama alanının bulunmasını mantıksız ve yetersiz bulan insanlar, bunun artırılmasını istiyor. Apple, öğrenciler için iyilik yapayım derken, yanlışlıkla iPhone kullanıcılarının gözünü açmış gibi duruyor. Şirket, bu tepkiler karşısında henüz bir açıklama yapmadı. Apple’dan bir havadis, bilgi, salık geldiği taktirde sizleri bu konuda bilgilendireceğiz.

BİR CEVAP BIRAK