Ana sayfa Mobil Apple OLED Ekrana Geçiş Yapacak!

Apple OLED Ekrana Geçiş Yapacak!

97
0
PAYLAŞ

Multimedia devi ABD’li Apple şirketi tarafından akıllı telefon pazarına damga vurmaya deva eden IPhone serisinin son modeli IPhone 8 henüz piyasaya çıkmadı ama, telefon ile ilgili hemen hemen her gün yeni iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Dünya akıllı telefon piyasasını her modeli ile farklı bir yöne çekebilecek güce sahip Apple, LCD ekran kullanımı yerine bundan sonra OLED ekran kullanacağı yönünde söylentiler yoğunluk kazanmaya başladı. Hal böyleyken, biz de bu tartışmaya farklı bir açıdan bakmak ve OLED IPhone ilişkisinin her iki aktör açısından artılarını ve eksilerini değerlendirmek ve sizin için sonuçlar çıkarmaya çalışacağız.

OLED ( Organic Light Emitting Diode) olarak bilinen Işık yayan diyot ekran sayesinde, düşük enerji sarfiyatına rağmen güçlü ekran parlaklığı ve çözünürlüğü yakalamak mümkün. Düz ekranlarda kullanılabilen bu teknoloji, daha çok televizyonlarda sık görülmekte ve optik malzemelerde en çok kullanılan teknoloji olarak kabul edilmektedir.

OLED ekranlar, LCD ekranlardan daha avantajlıdır. Çünkü LCD ekran kullanan başta İPhone gibi telefonlar daha çok enerji tüketmekte ve bu da pil ömrünü önemli oranda etkilemekteydi. LCD gibi arkadan aydınlatma gerektirmeyen yapısı sayesinde, güçlü ve geniş ekran aydınlatması ve güçlü parlaklık ve ışık pikseli sayesinde OLED ekranlar, geleceğin vazgeçilmezi olmaya aday. İşte bunun farkında olan Apple, 2017’de satışa sunulması planlanan yeni modeli İPhone 8 için OLED ekran şirketleri ile temasını sıklaştırmış durumda. Bunun İPhone kullanıcılarına özellikle pil gücü ve ekran kalitesi açısından artıları olacağını söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK