Ana sayfa Bilgisayar Apple USB Type-C Adaptörlerinde İndirim!

Apple USB Type-C Adaptörlerinde İndirim!

107
0
PAYLAŞ

Nakit para bakımından dünyanın bir numaralı teknoloji şirketi olarak gösterilen 250 milyarlık Apple, belki de ilk defa köklü bir indirime gitmeye hazırlanıyor. Apple, son yönetim kurulu toplantısından sadece saatler sonra, resmi sitesinden tüketicilerine güzel bir haberi açıkladı. Haberin detayında ise, USB adaptörlerine gelecek indirim sürprizi dikkat çekiyor.

Bildiğiniz gibi, Apple MacBook Pro’lar son dönemin önemli bilgisayarları arasında gösterilmekte. Sırf bu bilgisayarlar için özel işletim sistemlerinden tutun da özel aksesuarlara değin onlarca özgün donanım ve yazılım tasarlanmıştı. Bunların başlıca örnekleri arasında da sadece bu bilgisayarlar için üretilmiş USB Type-C adaptörleri geliyor. Diğer hiçbir firmanın üretemediği bu ürüne erişimi kısıtlayan Apple’a gelen tepkiler üzerine böyle bir indirime gidildiği ise kulislerde konuşulmaya başlandı.

Yeni modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın dahi bu adaptörler olmadan MacBook Pro ile bağlantı kuramaması, tüketicileri sıkıntıya sokmaktaydı. İşte bunun üzerine Apple yeni kararı doğrultusunda, %40’a varan indirimler yaptı. Apple’dan gelen son açıklamalar ve fiyatlara yansıyan indirimler sonucunda son haliyle, USB Type C’den diğer cihazlarda kullanılan genel adaptör olan USB Type A’ya geçiş aparatı 19 dolardan 9 dolara inmiş durumda. Bunun yanında, Tunderbolt 2 ve 3 adaptörleri 49 dolardan 29 dolarak indi. Bunlara ek olarak bir indirim de Lightning adaptörlerine yapıldı. Son durumda bu adaptörler de 69 dolardan 49 dolara inmiş durumda.

BİR CEVAP BIRAK