Ana sayfa Mobil Apple Ve Google GetContact’ı Uygulama Mağazalarından Kaldırdı

Apple Ve Google GetContact’ı Uygulama Mağazalarından Kaldırdı

94
0
PAYLAŞ

Sosyal medya sayesinde kısa sürede binlerce kişi tarafından indirilen GetContact uygulaması gündemde kalmaya devam ediyor.

Kullanıcıların kişilerin rehberlerinde nasıl kayıtlı olduğunu öğrenmelerini sağlayan GetContact uygulaması kısa bir süre önce Apple’ın mobil uygulaması iOS’in uygulama mağazası olan App Store’dan kaldırılmıştı. Ülkemizde de son günlerin gündem konusu GetContact Google’ın Android cihazlar için kullanılan Google Play Store’dan da kaldırıldı.

Kısa sürede dünya genelinde en çok kullanılan uygulamalar arasına girmeyi başaran GetContact uygulaması kullanıcı verilerini izinsiz olarak aldığı için kullanıcıların tepkisini çekmeye başlamıştı. BTK’nın açıklamasına göre ülkemizde GetContact uygulaması benzeri 25 uygulama hakkında soruşturma açıldı. Söz konusu uygulamaların arasında GetContact, CIA, UpCall, Truecaller, CallApp ve Kim Arıyor gibi uygulamalar bulunuyor.

Sosyal medyanın etkisiyle kısa süre içinde yaklaşık olarak 6 milyar sorgu ve 3 milyon kişi trafiğine ulaşan GetContact uygulamasını üreten Teknasyon şirketinin arkasında bir Türk geliştirici olan Burak Sağlık konuştu.

Yaptığı açıklamada GetContact uygulamasını ilk olarak 2016 yılının Şubat ayında Türkçe ve İngilizce olarak yayınladıklarını ve şimdi uygulamanın 18 dilde hizmet vermeyi sürdürdüğünü açıkladı.

Dünya üzerinde çağrı tanıma uygulamalarının ayda 500 milyon kişi tarafından kullanıldığını açıklayan Burak Sağlık açıklamasının devamında “GetContact’ı 3 milyar doları aşan yatırımlara sahip olan uygulamalarla aynı şekilde konumlandırdık. Uygulamamız sadece “Çağrı Tanımlama” alanında hizmet vermektedir. Diğer uygulamalardan farkımız olsun diye “Nasıl Görünüyorum” özelliğini aktifleştirdik. Bu özelliği aktifleştirmemizle birlikte beklediğimizden daha büyük bir ilgiyle karşılaştık. Günlük trafiğimiz 3 milyon kişiye ulaştı. Aylık olarak ise 20 milyon kişi servisimiz üzerinden sorgulama yapıyor” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK