Ana sayfa Mobil Apple ve Google Yeni Gelecek Emojilerin Duyurusunu Yaptı!

Apple ve Google Yeni Gelecek Emojilerin Duyurusunu Yaptı!

75
0
PAYLAŞ

17 Temmuz Dünya Emoji Günü sebebiyle Apple ve Google, gelecek dönem içerisinde kullanılacak olan yeni emojilerin duyurusunu yaptılar. Android Q ve iOS 13 ile birlikte mevcut emojilere toplam 60 tane emoji eklenecek.

Akıllı telefonların popülerlik kazanmasıyla birlikte hayatımıza “emoji” kavramı girmiş oldu. Pekçok kullanıcının hemen hemen 3-4 mesajında bir kullandığı emojiler sosyal medya uygulamalarında sık sık tercih ediliyor. Geçen yıllarda emoji sayılarında artışa gidilmiş olsa da 60 yeni emoji daha geleceği bildirildi.

17 Temmuz Dünya Emoji Günü sebebiyle Google ve Apple, ilerleyen dönemlerde işletim sistemlerine ekleyeceği toplam 60 emojinin tanıtımını yaptı.

Her iki şirkette bundan sonraki emojilerin tamamında ırk ve cinsiyet farklılıklarını azaltmayı, hem de ten rengi çeşitliliğinde oldukça artışa gitmeyi düşünüyor. Google tarafından yapılan açıklamaya göre Android Q işletim sistemi beraberinde herhangi bir emojinin üzerine basılı tutulduğunda cinsiyet değişimi gerçekleştirilebilecek.

BİR CEVAP BIRAK