Ana sayfa Mobil Apple’dan 6S Kullanıcılarını İlgilendiren Açıklama!

Apple’dan 6S Kullanıcılarını İlgilendiren Açıklama!

130
0
PAYLAŞ

Sonunda Apple da Samsung’un izlediği yolu uygulama kararı aldı ve geri adım attı. Samsung geçtiğimiz günlerde piyasadaki 2016 üretim akıllı telefonlarını geri çekme kararı almış ve batarya probleminin bir daha yaşanmayacağını taahhüt etmişti. İşte bunun üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra benzer bir açıklamada Tim Cook’tan geldi.

Apple’ın CEO’su Cook piyasadaki Samsung 6S’lerin bir bölümüne batarya değişimi uygulanacağını ve varsa batarya problemlerinden kaynaklı hasarların ücretsiz giderileceğini belirtti. Bu olay sonrası derin bir oh çeken 6S kullanıcıları, kararın neden bu kadar geç verildiğini ise halen hazmedebilmiş değil. Ayrıca kararın üretimden sadece 3 ay sonrasını kapsaması ve sadece bazı seri numaralı telefonların bu kapsama girmesi ise derin endişelere neden olmuş durumda. Kullanıcıların birçoğu bunun çifte standart olduğunu büyük bir haksızlığın olduğunu söylüyor.

Bataryalar Değiştirilecek!
Apple yönetimi, geçtiğimiz günlerde Avrupa basınında çıkan batarya problemleri haberlerinden sonra, tepkiye duyarsız kalamamış ve iPhone 6S’lerde batarya sorunu yaşayan telefonlara özel tedarik sağlanacağını duyurmuştu. Kararın 2016 Haziran ayı sonrasında üretilen ve sadece bazı seri numaralarını kapsayacak telefonlara uygulanması kararı alınmıştı. Bunun Apple’a maliyetinin yaklaşık 750 milyon dolar olduğu belirtildi. Bataryadan kaynaklanan tüm sorunların da ücretsiz giderileceği ifade edildi. Bireysel problemler ve batarya dışı hasarların ise bu kapsama alınmayacağı ve Haziran ayı öncesi üretilen telefonların ücretli onarımının yapılacağı da duyuruya eklendi.

BİR CEVAP BIRAK