Ana sayfa Mobil Apple’ın Sorunları Bitmiyor… Şimdi de Apple Watch 4.Nesil Sorunu Çıktı!

Apple’ın Sorunları Bitmiyor… Şimdi de Apple Watch 4.Nesil Sorunu Çıktı!

220
0
PAYLAŞ

Eylül ayında yeni iPhone modelleriyle birlikte tanıtımı gerçekleştirilen ve eski nesillere kıyasla daha büyük boyutlarda ekranı bulunan Apple Watch 4.Nesil, Eylül ayında tanıtılmasıyla birlikte büyük dikkat çekmiş ve talep toplamıştı. Özellikle ekranı, hayranlarının büyük övgüsünü almıştı. Şuanda ise meydana gelen bir sorunla gündeme geldi.  Avustralya’da ortaya çıkan bu sorun “gün ışığından yararlanma amacıyla saatin ayarını değiştiren kullanıcıların karşılaştığı hata” sonucunda çığ gibi duyrulmaya başladı.

Satış Oranları Hedeflenenin Üstündeydi

Yeni iPhone modelleri kadar olmasa da yine büyük bir heyecanla beklenen 4.nesil Apple Watch, tanıtımının yapılmasıyla birlikte müşteriler, hayranlar ve ziyaretçiler tarafından çok büyük övgü almış ve gelen talepler sonucunda ön satış oranlarını hedefin çok üzerinde gerçekleştirmişti.

Gündemde sürekli fonksiyonları ve ekran boyutuyla duran 4.Nesil Apple Watch şuanda karşılaşılan hatayla birlikte gündeme gelmiş durumda. Kullanıcıları şaşkına çeviren bu hata, Apple tarafından herhangi bir yanıt almadı. Gündem de olmaya devam ediyor.

Cihaz Kendini Sürekli Yeniden Başlatıyor

Bugün itibarıyla gün ışığından daha fazla fayda sağlamak adına “yaz saati” uygulamasını kapsam dahilinde alan Avustralyalı 4.nesil Apple Watch kullanıcıları, saatlerinin şarjının tamamen bitene kadar, sonsuz bir yeniden başlatma karadeliğine girdiğini, her saniye kendini otomatik olarak yeniden başlattığını dile getirdiler.

Hatanın sebebinin ise Apple Watch 4.nesil modelinin infografik modüler arayüzünde yer alan etkinlik kompikasyonundan meydana geldiği tahminler arasında yer alıyor. Apple Watch 4.nesil, mevcut 24 saatlik ölçekte bir saatinin eksik olduğu bir zaman çizelgesini kendi bünyesinde çizemediğinden dolayı aygıtın çökmesine sebep oluyor.

Apple Watch’a gelen yeni etkinlik komlikasyonu aktif olarak durduğu sürece, Apple Watch 4.nesil cihazların tamamı, kendi kendini sürekli olarak yeniden başlatacak, şarj bitene kadar devam edecek ve siz garantiye göndermek dışında hiçbir müdahala edemeyeceksiniz.

Kullanıcıların bazıları sorunu çözdü

Apple forumlarında kullanıcılardan bazıları, iPhone üzerinden saate bağlanıp, Apple Watch uygulamasıyla saatin infografik tüm modüler arayüzünü sildiklerini, bu sayede sorunun öne geçirildiğini ilettiler.

Güncelleme Bekleniyor

Apple, 4.nesil Apple Watch’ler ile ilgili hala resmi bir açıklama yapmadı. Konun neden kaynaklandığı, konunun ne olduğu gibi hiçbir açıklama mevcut değil. Apple’ın kısa zaman içerisinde güncelleme yayınlayıp, bu sorunu ortadan kaldırması bekleniyor.

 

BİR CEVAP BIRAK