Araba Alacaklar Acele Etmesin! Golf 8 Uygun Fiyatlarla Satışa Sunulacak

Araba Alacaklar Acele Etmesin! Golf 8 Uygun Fiyatlarla Satışa Sunulacak

Volkswagen Golf 8 merakla bekleniyordu. Araba Türkiyeye geldi. Golf 8 Uygun Fiyatlarla Satışa Sunulacak

Uzun zamandır merakla beklenen Volkswagen Golf 8 Türkiyeye geldi. 300 adet Volkswagen Golf 8 kampanya kapsamında liste fiyatının altında satışa sunuldu. Çok kısıtlı sayıda gelen bu araçlar galerilere girmeden satışları bitti bile.

Manuel bir araç olan Volkswagen Golf 8 en ucuz versiyonu ile 22 bin liradan satışa sunuldu. DSG şanzımanı bulunan araç ise 314 bin liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Aradaki bu fark isebir çok müşteriyi olumsuz etkiledi.

Otomobilin fiyat farkı bir üst vergi dilimine giriyor olmasından kaynaklanıyor. Yani Volkswagen Golf 8lerde manuel olanlardan yüzde 50 vergi alınıyorken DSG olanlardan yüzde 80 vergi alınıyor. Böylece manuel ve dsg arasındaki fiyat farkı oldukça açılıyor. 

Peki ne olacak?

Net fiyatı 147 bin TL olan DSG Volkswagen Golf 8 için bir ara model üretilecek. Daha önce de uygulanan bu yöntem işe yarayacak gibi duruyor. Bu sayede fiyat yüzde 50 ÖTV sınırına çekilecek. Yani yüzde 30 ek ÖTV farkı ödenmeyecek. Hal böyle olunca da otomobilin fiyatında 50 bin TL düşüş olacak.

Türkiyede kullanılan otomobil modellerindeki donanım farklılıkları bu sebeple oluyor zaten. Yani normal şartlarda Avrupa ülkelerinde kullanılan otomobiller ile bizi ülkemizdeki modellerin önemli donanım farklılıkları ÖTV farkından dolayı oluyor. Üreticiler fiyat düşürmek için bazı donanımları araçtan çıkarıyor malesef. Eğer siz de Volkswagen Golf 8 alacaksanız acele etmenize gerek yok uygun fiyatla satışa snulmasını bekleyebilirsiniz.

Peki ne olacak?

Etiketler

Otomobil  
Ömer Faruk

Teknoloji delisi