1 Ocak 2022 21:30 Güncelleme : 1 Ocak 2022 19:51

Arabada Bulunması Gereken ve Hayat Kurtaran Malzemeler Listesi!

Arabada Bulunması Gereken ve Hayat Kurtaran Malzemeler Listesi!

Eğer bir arabanız varsa bu malzemeleri de kesinlikle edinmelisiniz. İşte karşınızda arabada bulunması gereken ve hayat kurtaran malzemeler listesi!

Arabayı aldıktan sonra içine bazı malzemelerin konulması gerekir. Çünkü yolda başımıza ufak tefek kazaların gelmesi bazen kaçınılmaz olur. Bu gibi durumlarda fazla uğraşmamak için arabada bulunması gereken ve hayat kurtaran malzemeleri mutlaka satın almak gerekir. Peki bu malzemeler arasında neler olmalıdır. Biz, sizin için o listede olması gereken bazı malzemeleri bu haberde topladık. İşte arabada bulunması gereken ve hayat kurtaran malzemeler listesi!

Yedek Lastik, Kriko ve Anahtar

İstisnasız şekilde tüm arabalarda olması gereken ilk şey yedek lastiktir. Çünkü yolda giderken arabanın lastiğine çivi, vida ya da bunlara benzer cisimler girebilir. Eğer yakınlarda oto lastik tamiri yapan bir yer yoksa işi yapmak size düşecektir. Bunun için de yanınızda en az bir tane yedek lastik bulunması gerekir. Ayrıca bu lastiği, patlayan lastik ile değiştirmek için kriko ve anahtara da sahip olmak gerekir. Bu nedenle bu üçlü kesinlikle tüm araçlarda bulunmalıdır. 

Yedek Lastik, Kriko ve Anahtar

Oto Araç Numaratörü

Araçlar park halindeyken bazen başına kazalar gelebilir. Örneğin; aracın yanından geçen başka bir araç, park halindeki araca çarpabilir ya da üstüne herhangi bir şey düşebilir. Buna ek olarak yanlış yere park yapılmış olabilir. İşte bu gibi durumlarda insanların size ulaşması gerekir. Bunun için de araçta oto araç numaratörü olmalıdır. Aracın başına herhangi bir şey gelecek olsa, araç sahibini hemen numaratörde yer alan numaradan arayabilirler. 

Oto Araç Numaratörü

Hava Kompresörü

Yolda giderken ya da arabayı çalıştırmadan önce lastiklerden herhangi birini inmiş olarak görebilirsiniz. Ayrıca lastik patladığında da yeni lastiğe hava vurmak gerekir. İşte bu durumlarda hızlı çözüm sağlaması adına çakmaklık bölümüne takılan hava kompresörleri hayat kurtarıcı olur. Bu cihazı kullanarak anında arabanın tüm tekerlerine hava vurulabilir. Basit gibi görünen bu işlem, sizi yolda kalmaktan çekici masrafına girmekten kurtarır.

Bu malzemelere sahip olmak işinize çok yarayacaktır. Yeni araç alanların mutlaka bu malzemeleri arabalarında bulundurmaları gerekir. Ayrıca arabası olup da içinde bu malzemeleri olmayan kişiler, bir an önce bu malzemeler temin etmelidirler.

Hava Kompresörü

Etiketler

Otomobil  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış