Ana sayfa Bilgisayar Asus ROG STRIX GTX 1070Ti A8G İncelemesi

Asus ROG STRIX GTX 1070Ti A8G İncelemesi

130
0
PAYLAŞ

4K OYUN DENEYİMİNİ UYGUN FİYATLI YAŞAMAK İSTEYENLERİN ÖNÜNDEKİ YENİ SEÇENEK
AMD’nin Ryzen atağından sonraki ikinci bombası RX Vega serisi GPU’ları dağıtıma sunmak oldu ama her ne kadar beklentiler hayli yüksek olsa da AMD bir kez daha yüksek performans segmentinde NVIDIA’nin bileğini bükemedi.

Buradaki kriter bir kez daha “benzer” performansı daha ucuza almak”tı ama planlar tutmadı. Ardından AMD’nin ürünleri çıkınca sadece RX Vega 56’nın GTX 1070’den iyi olduğu görüldü. İşte bu duruma çare olarak NVIDIA’dan iyileştirilmiş GTX 1070 ya da nam-ı diğer GTX 1070 Ti duyurusu geldi. İncelemeye gelen ROG STRIX GTX 1070Ti A8G modeli firmanın oyunculara yönelik ROG serisine ait ve STRIX tasarımlı.A8G denmesinin nedeniyse gelişmiş versiyon olması ve 8 GB GDDR5 bellek içermesi.

Asus’un diğer son nesil ürünleri gibi bu ekran kartında da Aura Sync RGB LED aydınlatma
sistemi var ve sistemdeki diğer Aura seçenekleriyle senkronize işleyebiliyor. RX Vega 64 ile kafa kafaya performans göstermeyi başaran yeni Asus ROG STRIX GTX 1070 Ti modeli fiyat olarak da örtüşüyor. Elbette Asus’un farkı, bir kez daha fabrika çıkışı overclock kısmında ortaya çıkıyor. Kartın referans GPU frekans aralığı 1607 – 1683 MHz iken,1070Ti A8G overclock modunda bu aralığı 1683 – 1759 MHz seviyesine yükselterek bir anlamda NVIDIA’nın koyduğu kuralları yıkıp atmış oluyor! PCIe 3.0 x16 yuva gerektiren ekran kartındaki belleklerse 8008
MHz değeri ile referans karta oranla bir üstünlük içermiyor. 2432 CUDA işlemcili GPU ile birlikte işleyen bu belleklerin bağlantısı 256-bit olsa da performans hayli yüksek
ve 4K kalitesinde inanılmaz akıcı görüntüler elde edilebiliyor. Üç fanlı soğutma sistemi hem sessiz hem de GPU sıcaklıklarını normalden daha düşük tutuyor. Sunulan görüntü çıkışlarıysa DVI-D, çift HDMI 2.0 ve çift DP. Tek bir 8-pin ek güç girişiyle yetinebilen kartın verim seviyesi de yüksek. Toza dayanıklı fanlar gerekli olmadığında durup sessiz hale gelebiliyor. Arka plakaysa sağlamlığa katkı sağlıyor.

BİR CEVAP BIRAK