Ana sayfa Bilgisayar Asus Rog Strix Z370-F İncelemesi

Asus Rog Strix Z370-F İncelemesi

186
0
PAYLAŞ

 AMD’nin bu seneye damga vuran Ryzen serisi işlemcileri Intel’i hazırlıksız yakaladı. Aynı zamanda daha da ileri giden ve rakibi kışkırtacak biçimde benzer yongaseti adları kullanan AMD’den üst seviye X370 yongaseti gelmişti. Kısa sürede cevap vermek için elinden geleni yapan Intel en sonunda sekizinci nesil Core işlemcileri satışa sundu. Buradaki en büyük sıkıntı Soket 1151 devam etse de güç aktarımından ötürü yongaseti terfisinin şart olması. Buna uygun 300 serisi seçeneklerden biri olan Z370 yongaseti,aynı zamanda en güçlüsü de. Serinin diğer yongasetleri ise seneye gelecek.

Z370 yongasetinin ilginç yanı sadece sekizinci nesil Core işlemcilerle uyumlu olması. Asus imzalı ROG STRIX Z370-F GAMING anakartın bu anlamda sadece altı farklı Intel Core i3, i5, i7 işlemciye destek verdiği ortada yani şimdilik seçenekler az ama ilerde artabilir. Dört taneye kadar DDR4 belleği dual kanal üzerinden çalıştırabilen anakartta en yüksek frekans overclock ile 4000 MHz. İşlemcide yer alan görüntü devresini kullanırım diyenler için HDMI, DP 1.2 ve D-Sun görüntü çıkışları arka panele yerleştirilmiş. PCIe 3.0 x1 ve PCIe 3.0 x16 olmak üzere yedi yuva içeren ATX boyutlu anakartta SLI desteği de mevcut.

Tek ağ bağlantısı Intel I219V esaslı olan ROG SupremeFX aynı zamanda 8 kanal ses kartı Realtek S1220A içeriyor. Yongasetiyle gelen altı USB 3.0 portundan ikisi arka panelde (mavi) yer alırken diğerleri kasaya bağlanabiliyor. Arkadaki ASMedia imzalı USB 3.1 portlarından biri Type-C yapısında ve ikisi de 3A akım sunabiliyor. Altı tane
USB 2.0 porttan ikisi arka paneldeyken diğerleri fişle kullanılabiliyor. ROG imzalı çok sayıda teknoloji ve uygulamaya yer veren anakartın overclock için tasarlandığı ortada. Depolama için altı SATA 6.0 Gbps portu ve çift M.2 yuvası kullanılabiliyor. Bunlardan bir tanesi sadece PCIe desteklerken, diğeri PCIe ve SATA destekliyor.

Asus’un oyunculara özel ROG serisine eklediği STRIX tasarımını esas alan ve Aura Sync RGB LED ile göz kamaştıran bir diğer anakart. Performans ve bol özellik aynı potada eritilmiş.

BİR CEVAP BIRAK