Attığımız Adımlar Sayılabiliyordu, Bu teknoloji ile Aldığımız Nefesler de sayılabilecek!

Attığımız Adımlar Sayılabiliyordu, Bu teknoloji ile Aldığımız Nefesler de sayılabilecek!

Google akıllı ekran Nest Hubın 7 inçlik modelini tanıttı. Atıığımız adımların sayılabildiği bu sistem ile aldığımız nefes de sayılabilecek...

Yıllar öncesinden yapılan bazı uygulamalar ile attığımız adımlar takip edilebiliyordu evet ama bu kez öyle bir teknoloji çıkıyor ki duyanların ağzını açık bırakacak cinsten. Çok merak ettiniz değil mi?

Google uykularımızı takip edebilecek. Evet yanlış duymadınız artık üretilen bu sistem ile uykularınız yakından takip edilebilecek. Teknoloji devi Google yeni cihazına Soli teknolojisini entegre etmişti. Bu teknoloji ile uyku düzenleri bile takip edilebilecek. Uyku esnasındaki hareketlere hatta alınan nefese kadar takip edilebilecek. 

Ayrı bir cihaz takmaya gerek kalmayacak

Google tarafından geliştirilen bu sistem ile bomba bir özellik daha geliyor. üstelik bu teknoloji sayesinde kullanıcılar ayrı bir cihaz takmasına gerek olmayacak. O sebeple Nest Hub uyku sensörü rakiplerinden daha avantajlı olacak.

Google Uyku sorununa çare olacak

Bu teknoloji Google tarafından 15 bin kişi üzerinde 110 bin gece boyunca denendi. Google tarafından hayata geçirilen bu teknoloji uyku sorunu çekenler için bir çare olabilecek gibi duruyor. 

Google Uyku sorununa çare olacak

Kişisel hayatın gizliliği ne olacak?

Bu özellikler iyi ama bir de madalyonun öteki yüzü var tabi. Bu özelliklerle birlikte aklımıza gelen ilk soru kişisel hayatın gizliliği oluyor. Dijital Demokrasi Merkezi Genel Direktörü Jeff Chester konu ile ilgili bir açıklama yaparak bu özelliğin Google için insanların hareketlerini paraya çevirme yöntemlerinden biri olduğunu açıkladı. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Etiketler

Teknoloji  
Melek BİLGİÇ

Teknoloji delisi