Ana sayfa Otomobil Audi A8 Yılın en inovatif otomobili seçildi

Audi A8 Yılın en inovatif otomobili seçildi

99
0
PAYLAŞ

Almanya’da Otomotiv Yönetimi Merkezi (Center for Automotive Management, CAM) ve kontrol şirketi PricewaterHouseCoopers (PwC) tarafından bu sene yedincisi verilen Otomotiv İnovasyon Ödülleri’nde (Automotive Innovations Awards) Audi A8, Premium segmentin en inovatif otomobili, Audi markası da “Otonom Sürüş ve Güvenlik” kategorisinde, en inovatif marka seçildi.İlişkili Haberler

  • Dünyada Yılın Lüks Otomobili: Yeni Audi A8
  • 23 hoparlör ile kusursuz müzik keyfi
  • 2025 yılında 800 bin elektrikli vasıta satacak
  • Q ailesinin yeni yüzü: Audi Q8

Otomotiv Yönetimi Merkezi, ödüllerde 60 araba markası tarafından hayata geçirilen 1296 inovasyonu değerlendirdi. Değerlendirme sonunda, Audi’nin amiral gemisi A8, premium segmentin en inovatif otomobili seçildi.

Audi A8‘in bu başarısının nedenleri arasında aktif süspansiyon sistemi ilk sırada yer aldı. Bu sistem, yandan bir çarpışma durumu laf konusu olduğunda, A8’in gövdesinin birkaç santimetre yükselmesini böylece, yolcular için risklerin azaltılmasını sağlıyor. Ayrıca, lazer tarayıcı, çıkış uyarısı, lazer tarayıcı ve HD Matrix LED farlar da ödülü kazanmasında aka rol oynadı.

Audi, A8’de bulunan emniyet sistemleri, pedalların ve direksiyonun bulunmadığı konsept modeli Aicon ile “Otonom Sürüş ve Güvenlik” kategorisinde, Premium segmentin en inovatif markası ödülüne layık görüldü.

“Otonom sürüş ve güvenlik” kategorisinde en inovatif premium marka olarak seçilen Audi, bu ödüle dört kapılı konsepti Audi Aicon ve Audi A8’deki destek sistemleri nedeniyle layık görüldü. Audi’nin Fütüristik tasarım çalışması olan Aicon, tamamen otonom sürüşe yönelik geliştirildi ve konsept araçta, direksiyon simidi ve pedallarla bulunmuyor.

BİR CEVAP BIRAK