Ana sayfa Teknoloji Bankalar da Kripto Para Ürünlerine Geçiş Yapacak

Bankalar da Kripto Para Ürünlerine Geçiş Yapacak

72
0
PAYLAŞ

Money 20/20 2018 etkinliği tüm hızı ile devam ederken, etkinliğe dair çarpıcı haberler de geliyor. Etkinlikte bir çok mevzu, bahis gibi çağımızın yeni ürünlerinden olan kripto paralarda konuşuldu. Gelişmekte olan nakit birimiyle alakalı olarak ifadelerde bulunan Ripple’ın (internet aracılığıyla nakit göndermek için kullanılan bir iletişim protokolü) CEO’su Brad Garlinghouse, 2019 yılından itibaren düzinelerce bankanın kripto nakit ürünlerini kullanacağını belirtti.

CEO Garlinghouse’ın söylemlerine göre Ripple, bankalar arasındaki nakit işlemlerini var sisteme göre daha hızlı ve ucuz bir şekilde sağlayan çözümler geliştiriyor. Bu yeni çözümler ise gelişmekte olan blockchain teknolojisine dayanıyor. Buna ek olarak Ripple, kripto nakit birimi olmanın yanı dizi birçok farklı blockchain tabanlı ürüne de ev sahipliği yaptığını anlatım etti. xCurrent ise bu ürünlere örnek olarak gösterilebilir. Adı geçen ve geliştirilmekte olan ürün, işlemlerin daha hızlı yapılması için lüzumlu olan bilgi kontrolünü gerçekleştirebiliyor.

Öte yandan xRapid olarak isimlendirilen diğer bir ürüne daha sahip olan Ripple, bu çözüm ile beraber XRP’ye dönüştürülmüş parayı xRapid sistemine gönderiyor. Bu sayede ise Ripple, bunun art dönüşümünü hızla gerçekleştirebiliyor. XRP’nin dört saniyelik bir işlem süresi olduğundan, bu işlemin hızlı olacağı düşünülüyor.

Asus, Sadece Kripto Nakit Madenciliğine Hususi Anakartını Duyurdu

Şu an için Western Union ve Moneygram gibi bazı şirketler xRapid’i denemeye başlamış olsalar da bu sistem henüz tam anlamıyla anlaşılmış durumda değil. Ancak CEO Brad Garlinghouse, 2019 yılından itibaren birçok bankanın bu çözümleri kullanacağını anlatım etti.

BİR CEVAP BIRAK