Ana sayfa Otomobil “Belki de çok sertti”

“Belki de çok sertti”

134
0
PAYLAŞ

Fütüristik tasarımlarla tüm dünyanın dikkatini çeken elektrikli araba üretimi yapan   Tesla, ‘Cybertruck’ adını verdiği  ilk elektrikli pikap kamyonunu tanıttı.

Teslan’ın CEO’su Elon Musk konuşmasına ilk olarak “Şimdi sürdürülebilir enerjiye ihtiyacımız var. Amerika’da en çok satılan üç aracı da pikap kamyonlar oluşturuyor. Sürdürülebilir enerjiye çözüm üretmek istiyorsak bir pikap araç almak durumundayız” dedi. Tanıtım sırasında hiç kimsenin beklemediği bir olay yaşandı. Aracın dayanıklık  testinden yaşananlar  Elon Musk’ı zor durumda bıraktı.

Elon Musk, Tesla’nın yeni aracı Cybertruck’ın sağlamlık testi için baş tasarımcısı Franz von Holzausen’dan yardım istedi. Franz von Holzausen Cybertruck’a sağlam bir metal, beyzbol topu atması ile  zırhlı camın ne kadar güçlü olduğunu tüm izleyicilere göstemek istedi. Aracın Sürücü tarafından pencereye büyük bir top atınca, cam tam olarak kırılmasa da çatladı. Şanslarını birde yan pencerelerde denemek isteyen Elon Musk aynı sonuçla karşılaşınca “Belki de çok sertti” diyerek herkesi güldürdü.

Şansızlık yada teknik hata adına ne denilirse denilsin bu aracın teknik özellikleri ilgi çekici diyebiliriz. Yaklaşık 2.9 saniyede 100 km/sa hıza çıkabiliyor. Birbirinden farklı depolama alanları olan araç 400 kilometre, 480 kilometre ve 800 kilometre gibi menzil seçeneklerine sahip. Cybertruck’un başlangıç fiyatı 39 bin 999 Dolar olarak belirlenmiş. 10 bin Dolar daha verdiğinizde aracın menzili 480 kilometreye yükseliyor. Birde Otonom sürüş desteği için ekstra 7 bin dolar ödemeniz gerekiyor. Aracın 2021’in sonlarına doğru satışa çıkması bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK