Ana sayfa Otomobil Benzin İstasyonlarında Yeni Dönem!

Benzin İstasyonlarında Yeni Dönem!

73
0
PAYLAŞ

Benzin ve dizel otomobillerin yerine hayatımıza hızlı bir şekilde girmeye başlayan elektrikli otomobillere uyum çerçevesinde, özellikle benzin istasyonlarında dönüşüm başladı. Benzin istasyonlarında son zamanlarda ayrı bir dolum alanı planlayan şirketlere her geçen gün bir yenisi eklenmekte. Şu an için kalifiye teknik eleman problemi yaşanması en büyük problem olarak gözükse de, Total bunu çoktan aşmış durumda. Yaklaşım 4.000 noktada dönüşüm gerçekleştiren Total, bu alanda önemli bir atılım gerçekleştirmiş durumda.

Elektrikli otomobiller İçin Dolum Alanı!
2025 yılına kadar, sektörün en büyük hakimi konumuna geleceği düşünülen elektrikli otomobillere yatırım devam ediyor. Özellikle Tesla Company tarafından geliştirilen ve bir çok ülkede sayısız AR-Ge çalışmaları sonucunda projeleri tamamlanan elektrikli otomobiller, yollarda daha fazla görülmeye başlandı. Hibrit araçlar ile birlikte önemli bir ivme kazanan elektrikli otomobiller, düşük maliyeti ve çevre dostu olma özelliği sayesinde, çok kısa bir sürede, diğer motorlu araçların pabucunu dama atacağa benziyor. Sadece 1 saatlik elektrik depolaması sonrasında yaklaşık 300 km mesafe kat edeceği düşünüldüğünde, elektrikli araçların ne kadar önemli bir avantaj sağlayacağı bilinen bir gerçek.

Fransa’da Total’in öncülüğünde oluşturulan elektrikli otomobil benzin istasyonları dönüşümü çeşitli ülkelere de aktarılacak. İlk hedef 800’ü Fransa içinde olmak üzere 4.000 benzin istasyonu dönüşümünü önümüzdeki 2 yıl içerisinde hayata geçirmek. Bu ülkelerin hangileri olacağını ise önümüzdeki günler gösterecek.

BİR CEVAP BIRAK