1 Ocak 2022 17:30 Güncelleme : 1 Ocak 2022 13:17

Bilgisayar Kasası Toplarken Bu Hataları Sakın Yapmayın! İşte Bilgisayar Kasası Toplarken Yapılan Hatalar!

Bilgisayar Kasası Toplarken Bu Hataları Sakın Yapmayın! İşte Bilgisayar Kasası Toplarken Yapılan Hatalar!

Bilgisayar kasası toplarken bu hataları asla yapmayın. En iyi bilgisayar kasası nasıl toplanır sorusunun cevabı bu haberde!

Bilgisayar kasası toplamak özellikle oyun tutkunları tarafından yapılan bir işlemdir. Oyunları daha rahat oynamak için çeşitli özelliklere sahip bilgisayar parçaları bir araya getirilerek birleştirilir. Ancak bilgisayara kasası toplarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Birçok kişi bu önemli noktaları gözden kaçırdıkları için toplama işlemi tamamlandıktan sonra sorun yaşamaktadırlar. Biz de bu haberde bilgisayar kasası toplarken yapılan hataları bir araya getirdik. İşte bilgisayar kasası toplarken yapılan hatalar!

Yanlış İşlemci Seçmek!

Yanlış işlemci seçmek bilgisayar kasası toplarken yapılan en büyük hatalardan bir tanesidir. Çünkü bir işlemci ne kadar iyi özelliklere sahip olursa bilgisayar ve oyun o kadar hızlı çalışır. Bu nedenle i5 ve R5 model işlemcilerde uzak durmak gerekir. Bunun yerine i7 ve R7 işlemci tercih edilebilir. Hatta ekonomik anlamda sorun yaratmayacak ise i9 işlemcinin alınması daha uygun olur. 

Yanlış İşlemci Seçmek!

Düşük Kapasiteli RAM Seçmek!

Birçok yeni nesil oyunu açmak ve rahat şekilde oynamak içim iyi özelliklere sahip RAM gereklidir. Sorunsuz bir oyun için en 8 GB RAM olması gerekir. Çünkü günümüzdeki oyunların hem grafik özellikleri hem de teknik özellikleri bu kapasitenin altında bir RAM kabul etmiyor. 8 GB ve üstü RAM seçimi, bilgisayar kasası toplarken ideal olacaktır. 

Düşük Kapasiteli RAM Seçmek!

Anakart Seçiminde Cimri Davranmak!

Bazı bilgisayar kasası toplayan kişiler, işlemci parası için yüksek miktarda bütçe ayırırlar. Anakart seçiminde ise düşük bir bütçe ile alışveriş yapmak isterler. Ancak bu düşünce çok yanlıştır. Çünkü bir bilgisayarın işletim sistemi ne kadar iyi olursa olsun, anakartı yeteri kadar iyi değilse sorun çıkartır. Bu eksiklik en çok oyun oynarken ya da bazı yüksek özellik gerektiren programları çalıştırırken hissedilir. Dolayısıyla bilgisayar kasası toplarken mutlaka anakart seçimine dikkat edilmelidir. Genel olarak bilgisayar kasası toplarken yapılan hataları bu şekilde sayabiliriz. Bunların dışında SSD kart seçimi, güç kaynağı seçimi gibi özellikler de yapılan hatalar arasında sayılabilir.

Anakart Seçiminde Cimri Davranmak!

Etiketler

Bilgisayar  

Yorumlar

0 Yorum Yapılmış