Ana sayfa Bilim Bilim İnsanları Kıyamet Senaryosunu Açıkladı!

Bilim İnsanları Kıyamet Senaryosunu Açıkladı!

184
0
PAYLAŞ

Kıyametin ne zaman ve nasıl kopacağına dair yüz yıllardır süre gelen iddialar yer alıyor. Günümüzde hala kıyametin nasıl kopacağına dair çeşitli söylentiler mevcut. Bunun üzerine kitaplar yazıldı, alimler, bilim insanları, din adamlarının görüşlerine başvuruldu. Şimdi ise kıyametin senaryosu yeniden yazıldı. Bilim insanları kıyameti koparacak olan nedeni araştırırken, en yüksek ihtimali bildirdi.

Yurt dışı kaynaklı bir astronomi ve bilim dergisinde yer alan detaylara göre L2 Puppis ve Güneş Sistemi kaynaklı oluşabilecek bir durum, dünyanın sonunu getirebilir. Belçikalı bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre yıllar önce doğan ve güneşe benzerliğiyle dikkat çeken L2 Puppis, zaman içerisinde kendi büyüklüğünün yüzlerce katı kadar büyüyerek bazı gezegenlere zarar vererek yok ettiğini öne sürdü. Daha doğrusu bu durumu ispatladıklarına yönelik bilgiler sunuldu.

Güneş L2 Puppis’in İzinde!
İddialar ise güneşin de zamanla aynı kaderi paylaşacağı. Bilim insanları güneşin zaman içerisinde daha fazla büyüyerek daha parlak bir hal alacağını bildiklerini ifade ederken, bunun dünya da dahil olmak üzere tüm gezegenlere etkisi ise 2 milyar yıl sonrasında görülebileceği söylendi. Güneşin büyüyerek L2 Puppis ile aynı kaderi paylaşacağına kesin gözle bakılıyor. Kıyamete ilişkin senaryo bu şekilde. Öncesinde ne olur bilinmez fakat 2 milyar yıl sonra Güneşin büyümesi, güneş sisteminde sorun oluşturarak ilk olarak Merkür ve Venüs’ü etkileyecek şekilde ardından tüm gezegenleri yok edecek.

BİR CEVAP BIRAK