Ana sayfa Otomobil BMW i8 İncelemesi, Artıları ve Eksileri Nelerdir?

BMW i8 İncelemesi, Artıları ve Eksileri Nelerdir?

256
0
PAYLAŞ
BMW i8

Avrupa ve Türkiye’de en çok dikkat çeken otomobillerden Bmw i8 modeli, spor görünümü, kalitesi, popülerliği ve benzeri birçok faktörü göz önünde bulundurduğumuzda önemli bir konumda yer alıyor. Tasarım harikası bir görünüme sahip olması, Bmw i8 serisini özel kılan nedenler arasındadır. Ancak, em kalitesi, hem de elektrik gücü üretebilmesi, bu modelin ne denli kusursuz bir yapıda olduğunu kanıtlamaktadır.

BMW İ8 Artı Ve Eksikleri Nelerdir?

Artılar

  • Spor modeli olması ve belirli sayılarda üretilmesinden hemen sonraki tüketimi, bu modelin popülerliğini göstermektedir.
  • Geniş sürüş repertuarını bir otomobil içerisinde sunmasıyla bilinmektedir.
  • Sessizce hareket etmesi ve gerçekçi bir coupe hissini vermesi, comfort modunun harekete geçmesiyle başlamaktadır.
  • Ekonomik ve cimri olabildiği Eco Pro modunda Prius seçeneğine dönüşme şansı doğuruyor.
  • Elektrik menzilinin bitmesi sonrası tüketim değerlerinde ekonomik bir dengeyi de beraberinde getirmektedir.
  • Sport modlarında, üç silindirli benzinli motorun sürekli olarak devrede kaldığını belirtelim. Gürültülü ve hızlı bir seriye bağlaması da ekstradır.
  • Bmw i8 modelinde yer alan ultra düşük sürüş pozisyonu, yükseltilmiş motor sesi ve kısa motor kaputu ile birlikte, kusursuz bir hız gösterisi sunmaktadır. Rakamsal olarak kendinden çok ötesini verebilen bir otomobil olması, bmw i8 serisini özel kılan etkenlerdendir.
  • Oldukça dikkat çekici bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebiliriz. Dünyaca ünlü birçok aktör tarafından tercih edilmesi, bmw i8 modelinin şık ve zarif görünümünden kaynaklanmaktadır. Etrafınızdaki tüm gözleri üzerinize çekebileceğinizi ve kusursuz bir otomobil keyfi yaşayacağınızı belirtmek isteriz. Adeta modern bir sanat eseri sayılan bu modelin kapıları yukarı doğru açılabilmektedir. Renklerindeki uyum ve dizaynı ile vazgeçilmez arabalar arasında yerini almaktadır.

Eksiler

Spor modeliyle karşımıza çıkan BMW firmasının küçük bir detayı atladığını belirtelim. Hızın en fazla 250 ile sınırlandırılması, böylesine şahane görünümlü bir model için eksik gibi görünebilmektedir. Yol tutuşlarında lastikler sebebiyle kısıtlı bir imkan sunduğu da bilinmektedir. İleri teknolojiye sahip bir mekanizmaya sahip olmasına rağmen, yazılımlarda belirli güncellemelerin eksik kaldığını düşünebiliyorsunuz. Son olarak, Bmw i8 modeli kaçırmamanız gereken otomobiller arasında yerini alıyor.

BİR CEVAP BIRAK