Ana sayfa Teknoloji BMW Yeni Direksiyon Tasarımıyla Dikkat Çekiyor!

BMW Yeni Direksiyon Tasarımıyla Dikkat Çekiyor!

289
0
PAYLAŞ

BMW’nin 2021 yılında çıkaracak olduğu iNext isimli aracının direksiyonu standart BMW direksiyonlarından farklı tasarlandı. Otonom sürüş modu ile normal sürüş modu arasındaki geçişi en basite indirebilmek açısından tasarlanmış olan söz konusu direksiyon, tasarımıyla oldukça dikkat çekici.

Elektrikli araba piyasasına hızlıca giren ve yine “ben buradayım” diyen araçlar üreten BMW, yeni aracı iNext için bazı reklam görüntülerini paylaştı. iNext sadece BMW’nin elektrikli otomobillerinin geleceği değil, bunun yanı sıra BMW’nin kendisine ait olan sürüş sisteminin tamamıyla en yenilikçi ve donanımlı aracı olma özelliğine de sahip. Bu sebepten dolayı BMW, farklı tasarımlı bir direksiyon ihtiyacı olduğunu iletiyor.

iNext’in karanlık görüntüsünde yukarıda gösterilmekte olan direksiyon, geleneksel daire direksiyonlar yerine altıgen şeklinde tasarlanmış ve en modern arabalarda görülen düz lipli daire tekerleklerini andırmakta.

BMW, bunların tamamının sürücüyle otomobilin vadetmekte olduğu otomatik sürüş modu arasındaki iletişimi ve geçişi en basite indirebilmek için böyle bir şey yapıyor. Direksiyonun şekli ve sürücünün hızlı bir şekilde tüm kontrolü eline alması gerekmesi gibi sebeplerle birlikte oldukça kullanışlı bir şekilde tasarlandı.

BİR CEVAP BIRAK