Ana sayfa Otomobil BMW’den 1 Serisi Sedan!

BMW’den 1 Serisi Sedan!

197
0
PAYLAŞ

BMW, Çin pazarındaki yerini sağlamlaştırmak adına Sedan modelinin son aracı olan BMW 1’i bu ülkede üretmeyi ve satışa sunmayı hedefliyor. Kısacası Çin malı olacak bu araç, artık Çin’in tekeline girecek ve dilerse Çin, bu aracı kendi istediği diğer ülkelere de ihraç edebilecek. Ayrıca, teknoloji transferi de sağlanması planlanan yeni projenin yaklaşık 300 milyon dolarlık bir yatırım ile gerçekleşmesi planlanıyor. Proje hayata geçerse, bundan sonraki tüm Sedan modeller ile yeni SUV segmenti BMW araçları da Çin’de üretilecek.

Avrupa’da Satışı Belli Değil!
Almanya ile ABD arasındaki soğuk ve gizli savaş, Avrupa Birliği ülkelerinin Çin başta olmak üzere Doğu Bloku ülkelerine yönelmesini sağlamış durumda. İngiltere’nin de birlikten çıkması sonrasında, Çin ile ikili ticaret anlaşmaları imzalayan ve bu ülkede büyük yatırımlar yapan Almanya, en büyük sanayi kozunu Çin’in Shenzua bölgesinde konuşlandıracak. BMW’nin ardından bir atılım da Audi’den gelecek gibi görünüyor. Zira Audi yönetimi de yeni Audi A9 araçlarının sadece Çin ile sınırlı kalabileceğini ifade ediyorlar. Aracın Avrupa’da satışının olmaması gündemde. Yine de beklentiler olacak gibi.

BMW 1 serisi sedan modelinin en dikkat çekici özelliği ise, geniş gösterge paneli ve üç kola sahip direksiyon simidi. Bunun yanında, iDrive kumandası ile de akıllı cihaz senkronizasyonu sağlanabilecek.

Turbo beslemeye sahip motoru, 1.5 litre hacimli ve 136 HP güce sahip benzinli aksı ile dikkat çekiyor. 6 ileri vitesli manuel ya da 8 ileri vitesli otomatik şanzıman seçenekleri mevcut. Yüksek bagaj kapakları ile ideal bir araç görüntüsü veren BMW 1, LED stopları ile de mükemmel bir deneyim yaşatacaktır.

BİR CEVAP BIRAK