Ana sayfa Otomobil BMW’den 1 Serisi Sedan Açıklandı!

BMW’den 1 Serisi Sedan Açıklandı!

85
0
PAYLAŞ

Dünya’da dengelerin çok hızlı değiştiği bir sürece geldik. Süper güçler, birbiri ardına açıktan ya da el altından sopalarını göstermeye başladı. İlk olarak Apple’a Almanya tarafından Avrupa Birliği (AB) şemsiyesi altında sonrasında ise Fransa’nın yine bu birlik çatısı altında 12 milyar dolara yakın bir ceza kesmesi, ABD’nin Alman devi Wolksvagen’e yine aynı miktara yakın ceza ile karşılık vermesine neden olmuştu. Süreç sonraları Deutche Bank, A Bank ve McDonalds’a sıçraması tesadüf olamazdı.

Almanya başta olmak üzere Avrupa Birliği ülkeleri ile ABD’nin bu karşılıklı sataşmaları, iki müttefikin artık farklı pazarlara yönelmesine neden oldu. Bu pazarlar ise Amerika için İran ve Orta Doğu olurken, Avrupa Birliği için ise Güney Amerika ülkeleri ve Çin olmaya başladı. Yaklaşık 15 Trilyon dolarlık bir ticaret hacminden bahsedilmekte.

Almanya dev şirketleri ile Çin’e hem yatırım yapmaya hem de mal satmaya başladı. Bunun son örneği ise Otomotiv devi BMW. BMW buna göre, BMW 1 sedan koroserli özel lansmanını Çin’de üretme kararı aldı. Böylelikle Uzak Doğu pazarına da daha emin adımlar ile girmiş oldu. Sınıfının en sportif modeli olarak görülen BMW 1’ talepler de şimdiden gelmeye başladı.
BMW 1’in teknik özelliklerini ilerleyen günlerde sizinle paylaşacağız. Ama bu modelin diğer modellerden bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz.

BİR CEVAP BIRAK