Ana sayfa Mobil BTK’dan GetContact Açıklaması!

BTK’dan GetContact Açıklaması!

56
0
PAYLAŞ

GetContact uygulaması, son birkaç gündür özellikle de menfi bir şekilde karşımıza çıkıyor. İlk gün herkesin ‘acaba telefonum rehberimde bulunanlar, ismimi nasıl kaydetmişler?’ merakıyla indirdiği uygulamanın telefon rehberi dışında birçok kişisel saha için de ruhsat istemesi, bazı kullanıcıların tepkisini çekmişti.

BTK, İndirenlerin Bin Pişman Olduğu GetContact Uygulaması İçin Harekete Geçiyor!

Bu sabah paylaştığımız bir haberde, BTK’nın olaya müdahil olacağından ve GetContact iç bazı uygulamalar hakkında inceleme başlatılacağından bahsetmiştik. Bugün Hürriyet’e bir açıklama yapan BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, GetContact’ı indiren binlerce, hatta milyonlarca kullanıcı için bir ‘geçmiş olsun’ dedi.

GetContact, Hangi Tehlikelere Yol Açabilir?

Kullanıcıların rızası olmadan paylaşımda bulunan uygulamalara erişim engeli getireceklerini belirten Sayan, bazılarının kullanıcının iznini aldıktan sonra paylaşımda bulunduğunu söyleyerek, “Eğer kullanıcının açık rızası varsa, yasal olarak bir şey yapmamız mümkün değil. Programları inceliyoruz, şayet kullanıcıların rızası olmadan paylaşım tespit edersek, tespit edilen programa erişim engeli getireceğiz” dedi.

Popüler Uygulama GetContact’taki Numaranızı Nasıl Silebilirsiniz?

Son birkaç gündür popüler olan GetContact uygulaması 10 milyona yakın şahıs tarafından indirilirken, uygulama üzerinden 5 milyar civarında sorgulama yapıldığı belirtildi. 

BİR CEVAP BIRAK