Bu PS4 oyunları artık ücretsiz! Kaçırmayın! Bakın içlerinde hangi oyunlar var

Bu PS4 oyunları artık ücretsiz! Kaçırmayın! Bakın içlerinde hangi oyunlar var

Sony, Play at Home kampanyası kapsamında bazı oyunları ücretsiz olarak yayınlamaya karar verdi. İşte o oyunlar...Bu PS4 oyunları artık ücretsiz! Kaçırmayın! Bakın içlerinde hangi oyunlar var...

Bazı firmalar pandemi nedeni ile insanların evlerinde oturması için bazı servislerini ücretsiz olarak sunmuştu. Ancak Sony bu konuda oldukça geç davranmıştı. Sony geçtiğimiz hafta Play at Home yani evde oyna kapsamında Ratchet & Clank oyununu ücretsiz yayınlamıştı. Arada ücretsiz oyunlar yayınlayan Sony bu kez çıldırdı. Sony önümüzdeki hafta toplamda 10 oyunu ücretsiz olarak yayınlayacağını açıkladı.

Her oyun gibi bu oyunlar da sınırlı süre ile ücretsiz olacak.

Salgının yayılmasını engellemek için insanları evde tutmak adına yapılan bu jestin tarihleri 25 Mart 2021 ile 22 Nisan 2021 arasında olacak. 

Bu ay ücretsiz olacak oyunlar hangileri?

Belirttiğimiz tarihler arasında Abzû, Enter The Gungeon, REZ Infinite, Subnautica, The Witness, Astro Bot Rescue Mission, Moss, Thumper ve Paper Beast oyunlarını PlayStation Store'da ücretsiz olarak sunacak.

Ayrıca Sony Horizon Zero Dawn Complete Edition oyununu da 19 Nisan ile 14 Mayıs tarihleri arasında ücretsiz sunacak. Şimdi bu oyunları inceleyelim;


Bu ay ücretsiz olacak oyunlar hangileri?

Abzû

Abzû bir video oyunudur. 505 Games for PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Microsoft Windows ve Amazon Luna tarafından yayınlandı. Oyun macera video oyunu olarak hazırlandı. Dalış arzusu uyandıran bir su oyunu olarak belirtilen bu oyunu kaçırmayın deriz. 

Abzû

Enter The Gungeon

Piksellerle dizayn edilmiş bir oyundur. Oyun savaş video oyunu tarzında. Oyunda kurşunlar, silahlar ve kelime oyunu olacak. Aynı zamanda oyun kurşun cehennemi zindan tarama oyunu. 

Enter The Gungeon

REZ Infinite

REZ Infinite müzikal bir demiryolu nişancı oyunudur. Özel olarak PS4 için elden geçirilmiş oyundur. 

REZ Infinite

Subnautica

Yine bu da açık dünyada hayatta kalma aksiyon ve macera oyunu olarak geçiyor. Bu oyunda uzay gemileri Aurora gezegenin yüzeyine düşüyor ve okyanusu keşfetmekte özgür oluyorlar. 

Subnautica

The Witness

The Witness ise bir bulmaca video oyunudur. Oyun Myst ten esinlenerek yapılmıştır. Doğal ve insan yapımı yapılarla dolu açık dünya adasının keşfidir bu oyun. 

The Witness

Astro Bot Rescue Mission

Astro Bot Rescue Mission oyunu PlayStation 4'ün PlayStation VR kulaklığı için Sony Interactive Entertainment tarafından yayınlanan bir platform video oyunu. Oyun sanal gerçeklik oyunudur. 

Astro Bot Rescue Mission

Moss

Yine bu da bir sanal gerçeklik macera oyunu olarak geçiyor. Bu oyun da birinci ve üçüncü şahıs bakış açılarının bir karışımından sunuldu ve birincil olarak bulmacaları çözmeye odaklandı.

Moss

Thumper

Sanal gerçeklik desteği ile yayınlanan bir ritim oyunudur. Bu oyun ritme dayalı bir şiddet oyunudur.

Thumper

Paper Beast

Son olarak Paper Beast oyunu ise yine VR oyunudur. Macera, bulmaca, simülasyon oyunu olarak karşımıza çıkıyor. 

Paper Beast

Etiketler

Oyun  
Ömer Faruk

Teknoloji delisi