Bu Telefonlar Artık Whatsapp Kullanamayacak! Whatsapp Desteğini Çektiği Telefonları Açıkladı

Bu Telefonlar Artık Whatsapp Kullanamayacak! Whatsapp Desteğini Çektiği Telefonları Açıkladı

WhatsApp milyonlarca kullanıcıyı etkileyecek bir karar aldı. En popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp artık bazı telefonlarda kullanılmayacak. İşte o telefonlar

WhatsApp bir çok kullanıcıları etkileyecek gibi görünüyor. En popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp artık bazı telefonlarda kullanılmayacak. Bu karar ile milyonlarca kullanıcı artık WhatsApp kullanamayacak.

WhatsApp aldığı yeni karar ile artık iOS 9 işletim sistemine sahip iPhone’lara güncelleme sunmayacak. İlk etapta güncelleme desteği çekilecek daha sonra ise İOS9 kullanıcıları tarafından erişilemeyecekk.

Milyonlarca kullanıcı mağdur olacak

WhatsApp tarafından alınan bu karar ile Milyonlarca kullanıcı mağdur olacak Apple da iki yıl önce iPhone 5‘in altındaki cihazlarına iOS 10 desteği vermeyi bırakmıştı. WhatsApp da bu aldığı karar ile iPhone 4 ve 4S modelleri artık uygulamadan güncelleme alamayacak. 

Milyonlarca kullanıcı mağdur olacak

Neden bu sistemi uyguluyorlar?

Yeni geliştirilen uygulama özelliklerinin eski nesil cihazlarda tam donanımlı bir şekilde çalışılamayacağından kaynaklı olduğu düşünülüyor. Şuan verilere göre milyonlarca kullanıcı halen iOS 9 işletim sistemini kullanmaya devam ediyor. Bu kararla Milyonlarca kullanıcı mağdur olacak

WhatsApp zaten son dönemde bir çok kullanıcısını kaybetti. Son zamanlarda veri politikası sebebiyle sık sık gündeme gelen uygulama, topladığı tepkiler sonucunda pek çok kullanıcı kaybeden uygulama politika konusunda geri atmıştı. Şimdi uygulama çeşitli güncellemeler ve atılımlar ile kullanıcıların tekrar güvenini kazanmayı amaçlıyor.

Etiketler

Mobil  
Ömer Faruk

Teknoloji delisi