Ana sayfa Bilim Canlıları Öldüren Göl Keşfedildi!

Canlıları Öldüren Göl Keşfedildi!

206
0
PAYLAŞ

Fantastik-kurgu ve macera filmlerinde sıklıkla işlenen doğa üstü ve bilinmeyen sahnelere günümüzde de rastlamak mümkün mü dersiniz? Hep duymakta olduğumuz piramitlerin gizemli yanlarını, bazı amazon mağaralarının olağanüstü durumlarını inandırıcı buluyor musunuz? Hepsi şaka ya da kurgu diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü, bu seferki olay, bilim dünyasının keşfettiği gün gibi gerçek bir olay. Hem de tüm kanıtları ile servis edilmekte.

Araştırmaların tüm detayları da bir bir paylaşılıyor hem de. Neden mi bahsediyoruz? Meksika Körfezine doğru uzanmaya ne dersiniz? En derin bölgesinin binlerce balinanın yuvası olduğu ve hatta bazı küçük ölçekteki gemilerin bu balinalar tarafından yutulduğu tahmin edilen bölgesine doğru gidelim biraz. Ve dilerseniz, bu bölgede bermuda şeytan üçgeni ve giriftlerin olduğunu hatırlatarak yazımıza devam edelim. İşte, tam da bu bölgede, bir araştırmada bilim adamları, öyle bir noktayı keşfetti ki, orada canlılar yaşayamıyor, geçmeye bile akıllarının ucuna dahi getiremiyorlar. Yucatan yarımadasına yakın bölgede ki bu göl, işte körfezden beslenmesine rağmen 4.5 kat daha tuzlu bir bölge. Göle giren canlılardan bir daha ne ses var ne seda.

Temple Üniversitesi ve Meksikalı bilim insanları tarafından yapılan bu araştırmada, Biyoloji Profesörü Erik Cordes Oceanograohy dergisine verdiği demeçte, bu göle giren tüm canlıların çok kısa bir sürede yaşamlarını yitirdiklerini aktarıyor. Bu olayı ise, fiziksel bir takım olaylara bağlayan sonuçları ise, önümüzdeki günlerde detaylandıracağı müjdesini de vermeyi ihmal etmiyor.

BİR CEVAP BIRAK